Återkval Hcp herr / Dam 2017-2018

Måndagen den 19/2 kl 18.00 Hcp herr

<< Tillbaka              Skriv ut

HCP HERR

  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
  X /   Hcp/
ser
  Tot
hcp
  Totalt
1. Andreas Holm
BK Ax
247 257 267 228 216 219   47 16   0   0   1434
2. Daniel Jones
Täby BwK
212 201 213 221 213 188   31 28   10   60   1308
3. Marcus Stenhols
AIK
225 208 189 252 157 179   35 22   16   96   1306
4. Joakim Karlsson
Sigma BK
194 209 177 207 218 251   37 17   8   48   1304
5. Linus Sjöberg
BK Rudbeck
185 217 197 225 212 150   33 20   18   108   1294
6. Ralf Hellström
Hammarby IF BF
213 215 212 184 193 168   29 25   18   108   1293
7. Ola Näslund
Värtans IK
209 179 229 214 218 176   37 20   7   42   1267
8. Arman Baensaf
Stureby BK
192 211 201 210 202 178   36 21   11   66   1260
9. Tony Bodin
Täby BwK
158 185 234 190 232 217   35 22   7   42   1258
10. Niclas Öhrn
Hammarby IF BF
187 194 244 195 214 149   34 17   9   54   1237
11. Bo Andersson
Split Happens BK
167 182 172 157 172 223   24 26   20   120   1193
12. Zachary Roman
Djurgårdens IF Bowlingförening
193 200 194 175 180 170   32 20   8   48   1160
13. Robin Öberg
Täby BwK
182 198 195 183 172 163   26 25   10   60   1153
14. Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
145 170 235 182 157 172   23 25   15   90   1151
15. Tony Svensson
Sundbybergs IK
160 170 136 158 168 146   15 26   33   198   1136
16. Jesper Bergwall
Värtans IK
174 180 174 201 156 179   24 27   8   48   1112
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2021-11-17
Söderstriken på nya Kungsholmen
Niklas Gustafsson
Matteus-Pojkarna BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Oskar Almroth
AIK
2021-10-10
Gullmarsfighten 2020
Felix Möller
Täby BwK
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret