BIRKATRÄFFEN 2017

<< Tillbaka

Säsong: ST-Mäst 2017-2018
Arrangeras av: Birka Bowling
Telefon: 08-30 50 10
E-mail: bokning@birkabowling.com
Hemsida: www.birkabowling.com
Oljeprofil: Gateway Arch 42 fot
PDF-fil
 
Alla anmälda spelare för Birkaträffen 2017
 
Early Bird
TOTALA RESULTAT OPEN
TOTALA RESULTAT HCP HERR
TOTALA RESULTAT HCP DAM
TOTALA RESULTAT 50+

Totala resultat
TOTALA RESULTAT OPEN
TOTALA RESULTAT HCP HERR
TOTALA RESULTAT HCP DAM
TOTALA RESULTAT 50+

Early Bird Starter
Tid och datum Lediga platser Resultat
Torsdagen den 31 augusti 19:00 20/28 Resultat
Lördagen den 2 september 12:00 26/28 Resultat
Söndagen den 3 september 15:00 20/28 Resultat
Torsdagen den 7 september 19:00 1/28 Resultat
Söndagen den 10 september 15:00 27/28 Resultat
Torsdagen den 14 september 19:00 Fullt Resultat
Söndagen den 17 september 14:00 20/28 Resultat
Söndagen den 17 september 17:00 10/28 Resultat
 
Tid och datum Lediga platser Resultat
Torsdagen den 21 september 19:00 12/20 Resultat
Fredagen den 22 september 12:00 18/28 Resultat
Söndagen den 24 september 14:00 26/28 Resultat
Torsdagen den 28 september 19:00 17/28 Resultat
Lördagen den 30 september 10:00 5/28 Resultat
Torsdagen den 5 oktober 19:00 23/28 Resultat
Fredagen den 6 oktober 12:00 26/28 Resultat
Söndagen den 8 oktober 12:00 1/24 Resultat
Torsdagen den 12 oktober 19:00 Fullt Resultat
Fredagen den 13 oktober 12:00 14/28 Resultat
Söndagen den 15 oktober 15:00 1/24 Resultat
Söndagen den 15 oktober 18:00 7/24 Resultat
 
 
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2021-10-10
Gullmarsfighten 2020
Felix Möller
Täby BwK
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK