Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Klockslaget 2011
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Sundbybergs Bowlinghall
Telefon:
08-29 13 50
E-mail:
info@sbgbowling.se
Hemsida:
www.sbgbowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexander Mavrikakis
Sundbybergs IK
Torsdagen den 14 april 19:30
Fredagen den 22 april 11:00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Lördagen den 30 april 13:30
Anders Adriansson
Uppsala BC 90
Lördagen den 2 april 11:00
Anders Bergstrand
Team Sollentuna
Söndagen den 1 maj 11:00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 22 april 11:00
Anders Holm
Team Sollentuna
Lördagen den 30 april 11:00
Anders Nordell
Pin Club
Torsdagen den 14 april 19:30
Andreas Ekhamre
Hammarby IF BF
Lördagen den 30 april 13:30
Anette Bergman
Fyrishof BK
Lördagen den 2 april 11:00
Anetthe Hallberg
Åkeshovs BK
Lördagen den 9 april 11:00
Lördagen den 30 april 11:00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 22 april 11:00
Ann-Christine Andersson
Täby BwK
Lördagen den 16 april 11:00
Annika Grönvall
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 29 april 11:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 30 april 13:30
Arne Hellberg
KK Träff
Söndagen den 3 april 11:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Lördagen den 30 april 13:30
Bengt Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 1 maj 13:30
Bengt Moquist
KK Träff
Fredagen den 22 april 11:00
Bert Andersson
BK Runan
Söndagen den 3 april 11:00
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Lördagen den 30 april 11:00
Bo Andersson
Split Happens BK
Fredagen den 22 april 11:00
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Söndagen den 1 maj 13:30
Bo Johansson
BK Brio
Måndagen den 25 april 11:00
Camilla Vainikka Eklund
BK Mistral (n)
Lördagen den 9 april 11:00
Lördagen den 30 april 11:00
Christian Björkefors
BK Granen
Måndagen den 25 april 11:00
Måndagen den 25 april 13:30
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 14 april 19:30
Söndagen den 1 maj 13:30
Claes Andersson
IFK Umeå
Torsdagen den 21 april 18:00
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Fredagen den 29 april 11:00
Lördagen den 30 april 11:00
Cristopher Nybom
Åkeshovs BK
Lördagen den 30 april 11:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 16 april 11:00
Måndagen den 25 april 13:30
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Söndagen den 1 maj 13:30
Dan Ahlquist
BK Trol
Fredagen den 29 april 11:00
Danevert Åsbrink
Sundbybergs IK
Torsdagen den 21 april 18:00
Söndagen den 1 maj 13:30
Daniel Strömberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 23 april 11:00
Daniel Wahrberg
BK Trol
Lördagen den 23 april 11:00
Lördagen den 30 april 13:30
Elisabeth Wallin
BK Enjoy
Torsdagen den 21 april 18:00
Fredagen den 22 april 11:00
Emil Ronström
BS 23
Lördagen den 30 april 11:00
Eva Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 22 april 11:00
Eva Tholf
B-K Eva
Torsdagen den 21 april 18:00
Eva Wahrberg
BK Amiki
Lördagen den 23 april 11:00
Lördagen den 30 april 13:30
Ewa Markus
Hammarby IF BF
Söndagen den 1 maj 13:30
Ewalena Altenfors
Hammarby IF BF
Lördagen den 16 april 11:00
Filip Thelander
Sundbybergs IK
Lördagen den 2 april 11:00
Folke Johansson
KK Strike
Lördagen den 2 april 11:00
Greger Knutas
SK Nova
Lördagen den 30 april 13:30
Gun Alström
BK Raa
Torsdagen den 21 april 18:00
Fredagen den 29 april 11:00
Gunnar Arestav
BK Amiki
Torsdagen den 14 april 19:30
Gunnar Moquist
KK Träff
Fredagen den 22 april 11:00
Gunnar Wanneberg
Täby BwK
Torsdagen den 7 april 19:30
Göran Stoor
Sigma BK
Fredagen den 29 april 11:00
Söndagen den 1 maj 13:30
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Måndagen den 25 april 13:30
Hans Arnell
BK Raa
Söndagen den 1 maj 11:00
Hans Modh
BK Raa
Söndagen den 1 maj 11:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Torsdagen den 28 april 19:30
Helene Fischbach
BK Prime Sthlm
Lördagen den 9 april 11:00
Henrik Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 30 april 11:00
Henry Lager
BK Frisk
Lördagen den 16 april 11:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Torsdagen den 21 april 18:00
Håkan Hellsing
Sigma BK
Fredagen den 22 april 11:00
Ian Robinson
AIK BK
Torsdagen den 28 april 19:30
Ingemar Högberg
Väddö BwK
Torsdagen den 7 april 19:30
Inger Stambert
Hammarby IF BF
Torsdagen den 21 april 18:00
Ingrid Lindberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 maj 11:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Fredagen den 22 april 11:00
Jesper Ekstedt
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 23 april 11:00
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 9 april 11:00
Söndagen den 1 maj 11:00
Joachim Christensen
Åkeshovs BK
Fredagen den 29 april 11:00
Joakim Stolpe
Uppsala BC 90
Lördagen den 2 april 11:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Fredagen den 22 april 11:00
Johan Jerräng
Team Växjö BC
Lördagen den 30 april 11:00
Johan Wallenbert
AIK BK
Lördagen den 9 april 11:00
Lördagen den 30 april 13:30
Jonas Larsson
BK Stötarna (n)
Måndagen den 25 april 13:30
Jonas Lönnberg
Team Edsbacka BC
Söndagen den 1 maj 13:30
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Söndagen den 1 maj 11:00
Söndagen den 1 maj 13:30
Karin Gellborn
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 1 maj 13:30
Katarina Sundberg
Hammarby IF BF
Lördagen den 9 april 11:00
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Torsdagen den 28 april 19:30
Lördagen den 30 april 11:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Torsdagen den 14 april 19:30
Torsdagen den 21 april 18:00
Kenneth Lindberg
AIK BK
Torsdagen den 7 april 19:30
Kersti Sundström
AIK BK
Söndagen den 1 maj 11:00
Kim Corfitz
Team Sollentuna
Lördagen den 16 april 11:00
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 14 april 19:30
Kimmo Karppinen
BK Fux (n)
Torsdagen den 28 april 19:30
Kjell Andersson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 28 april 19:30
Kjell Gustavsson
BK Runan
Söndagen den 1 maj 11:00
Kjell Isaksson
BK Ax
Torsdagen den 7 april 19:30
Torsdagen den 14 april 19:30
Torsdagen den 28 april 19:30
Kjell Pettersson
Vendelsö BK
Torsdagen den 21 april 18:00
Kjell Svensson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 28 april 19:30
Kristina Byström
Vendelsö BK
Söndagen den 1 maj 13:30
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 22 april 11:00
Lars Ferm
BK Kåess
Torsdagen den 21 april 18:00
Lars Johansson
Team X-Bowlers BC
Fredagen den 29 april 11:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Lördagen den 30 april 13:30
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Söndagen den 1 maj 11:00
Leea Helin
BwK Ankaret
Lördagen den 9 april 11:00
Leif Mörkfors
Rigel/Domnarvets BS
Torsdagen den 7 april 19:30
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Torsdagen den 14 april 19:30
Fredagen den 29 april 11:00
Leif Sundström
AIK BK
Lördagen den 9 april 11:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Söndagen den 1 maj 13:30
Lennart Götelid
BK Runan
Söndagen den 1 maj 11:00
Lina Wallenbert
AIK BK
Lördagen den 9 april 11:00
Lördagen den 30 april 13:30
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 28 april 19:30
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 23 april 11:00
Majvor Nilsson
DN-Expressens IF
Måndagen den 25 april 13:30
Malin Hagman
B-K Eva
Lördagen den 9 april 11:00
Malin Svensson
AIK BK
Torsdagen den 28 april 19:30
Marcus Lindskog
Rigel/Domnarvets BS
Lördagen den 23 april 11:00
Marianne Högberg
Väddö BwK
Torsdagen den 7 april 19:30
Mathias Fredriksson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 28 april 19:30
Lördagen den 30 april 11:00
Mats Davidsson
S:t Eriks Bowlingförening
Måndagen den 25 april 11:00
Måndagen den 25 april 13:30
Mats Engblom
BK Arkos
Söndagen den 3 april 11:00
Mats Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Måndagen den 25 april 11:00
Mats Weywadt
AIK
Söndagen den 3 april 11:00
Torsdagen den 7 april 19:30
Mattias Persson
Täby BwK
Torsdagen den 7 april 19:30
Michael Bergmark
Team Edsbacka BC
Torsdagen den 14 april 19:30
Fredagen den 22 april 11:00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 22 april 11:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Torsdagen den 14 april 19:30
Fredagen den 29 april 11:00
Mikael Kanold
Sundbybergs IK
Torsdagen den 14 april 19:30
Lördagen den 16 april 11:00
Mikael Olsson
BwK Ankaret
Måndagen den 25 april 13:30
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 9 april 11:00
Mikaela Karlsson
BK Raa
Fredagen den 29 april 11:00
Söndagen den 1 maj 13:30
Nadia Rydén
Sundbybergs IK
Torsdagen den 7 april 19:30
Nicklas Eriksson
BwK Ankaret
Torsdagen den 28 april 19:30
Niklas Forsberg
KK Träff
Torsdagen den 7 april 19:30
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Söndagen den 1 maj 11:00
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Torsdagen den 14 april 19:30
Patrick Gustafsson
Åkeshovs BK
Fredagen den 29 april 11:00
Patrik Goldberg
Värtans IK
Söndagen den 1 maj 11:00
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 30 april 13:30
Patrik Larsson
AIK
Lördagen den 23 april 11:00
Pelle Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Måndagen den 25 april 11:00
Pelle Lundberg
SK Nova
Lördagen den 30 april 13:30
Per Jansson
Split Happens BK
Fredagen den 29 april 11:00
Peter Dannfeldt
BK Amiki
Lördagen den 23 april 11:00
Lördagen den 30 april 13:30
Peter Kroner
AIK BK
Söndagen den 3 april 11:00
Peter Ramén
AIK BK
Lördagen den 9 april 11:00
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Söndagen den 1 maj 13:30
Pär Larsson
Östhammars BS (n)
Måndagen den 25 april 13:30
Richard Andersson
BwK Ankaret
Söndagen den 3 april 11:00
Rickard Thelander
Sundbybergs IK
Lördagen den 2 april 11:00
Ricky Rundberg
SK Nova
Lördagen den 30 april 13:30
Robert Myrén
BK Ax
Lördagen den 16 april 11:00
Robert Wikman
Åkeshovs BK
Lördagen den 30 april 11:00
Roger Andersson
BK Smile (n)
Söndagen den 1 maj 13:30
Roland Nilsson
Vendelsö BK
Torsdagen den 21 april 18:00
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Torsdagen den 21 april 18:00
Ronny Göransson
Etuna Bowlingklubb
Torsdagen den 28 april 19:30
Sandra Arestav
B-K Eva
Torsdagen den 14 april 19:30
Stefan Blomquist
Täby BwK
Måndagen den 25 april 13:30
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 9 april 11:00
Sten Larsson
BK Runan
Söndagen den 3 april 11:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Fredagen den 22 april 11:00
Stephan Svensson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 28 april 19:30
Stig Larsson
Handens BK
Torsdagen den 21 april 18:00
Stig Nilsson
KK Strike
Lördagen den 2 april 11:00
Fredagen den 29 april 11:00
Stig Svensson
SK Nova
Torsdagen den 28 april 19:30
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 21 april 18:00
Söndagen den 1 maj 13:30
Sven Ericsson
Hovet Old Boys BK
Fredagen den 29 april 11:00
Sven-Olov Sjölund
BwK Ankaret
Lördagen den 9 april 11:00
Szczepan Drapsa
BK Ax
Torsdagen den 14 april 19:30
Tarja Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 1 maj 11:00
Theresia Jatta Köhlin
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 30 april 11:00
Thomas Andersson
AIK
Lördagen den 23 april 11:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 29 april 11:00
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 30 april 13:30
Tobias Hallberg
Åkeshovs BK
Lördagen den 9 april 11:00
Lördagen den 30 april 11:00
Tomas Lind
BK Ax
Torsdagen den 14 april 19:30
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Lördagen den 30 april 13:30
Tommi Soveri
Fyrishof BK
Lördagen den 2 april 11:00
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 28 april 19:30
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Lördagen den 30 april 11:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Torsdagen den 28 april 19:30
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 3 april 11:00
Måndagen den 25 april 13:30
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Torsdagen den 21 april 18:00
Wolfgang Palm von Holt
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 1 maj 11:00
Zoë Trender
B-K Eva
Söndagen den 1 maj 11:00
Åke Erlandsson
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 29 april 11:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Lördagen den 9 april 11:00
Lördagen den 30 april 11:00
Åke Nilsson
Bokaj 76
Torsdagen den 14 april 19:30
Åsa Lundström
AIK BK
Söndagen den 1 maj 11:00
TOTALT: 180 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF