Anmälda spelare för Skärgårdspokalen 2020

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Roslagsbowling
Telefon: 0176-555 59
E-mail: info@roslagsbowling.se
Hemsida: www.roslagsbowling.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Albin Wase Sundbybergs IK Tisdagen den 6 oktober 18:30
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Alex Joki Stureby BK Tisdagen den 8 september 18:30
Alexander Johansson BK Runan Lördagen den 10 oktober 13:00
Anders Holm Sollentuna BwK Söndagen den 4 oktober 15:00
Anders Kretz BK Ax Söndagen den 20 september 15:30
Anders Kugelberg Sundbybergs IK Lördagen den 3 oktober 13:00
Anders Lundvall Norrtälje BwK Söndagen den 6 september 13:00
Tisdagen den 22 september 18:30
Lördagen den 3 oktober 13:00
Anders Svedberg BwK Ankaret Tisdagen den 8 september 18:30
Lördagen den 12 september 15:00
Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 11 oktober 13:00
Annelie Elnerud B-K Eva Lördagen den 10 oktober 13:00
Annika Grönvall BK Prime Sthlm Måndagen den 5 oktober 13:00
Asko Narkiniemi BwK Ankaret Lördagen den 12 september 15:00
Lördagen den 3 oktober 13:00
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Benno Pedersen Pin Club Måndagen den 5 oktober 13:00
Benny Lagerström Sigma BK Söndagen den 20 september 15:30
Benny Ohlsson Kings Pin BK Söndagen den 11 oktober 13:00
Birgitta Sörensen Nynäshamns BK Söndagen den 11 oktober 13:00
Björn Bergman Matteus-Pojkarna BK Måndagen den 12 oktober 13:00
Björn Ejderling Hammarby IF BF Lördagen den 10 oktober 13:00
Björn Fransson Åkeshovs BK Söndagen den 6 september 13:00
Lördagen den 3 oktober 13:00
Björn Oja SK Nova Söndagen den 20 september 15:30
Bo Johansson BK Brio Lördagen den 3 oktober 13:00
Bosse Andersson Tyresö BK Tisdagen den 15 september 18:30
Tisdagen den 22 september 18:30
Brian Moreno BK Trol Tisdagen den 29 september 18:30
Carina Selvén Täby BwK Tisdagen den 6 oktober 18:30
Caroline Källman Värtans IK Tisdagen den 22 september 18:30
Lördagen den 10 oktober 13:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Tisdagen den 29 september 18:30
Lördagen den 3 oktober 13:00
Lördagen den 10 oktober 13:00
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Christer Plahn Bålsta BC Tisdagen den 6 oktober 18:30
Christina Granath BwK Ankaret Tisdagen den 29 september 18:30
Söndagen den 4 oktober 15:00
Christoffer Cranser Sundbybergs IK Lördagen den 3 oktober 13:00
Christopher Eklund Stureby BK Tisdagen den 22 september 18:30
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Tisdagen den 22 september 18:30
Söndagen den 11 oktober 13:00
Daniel Färnlycke Uppsala BC 90 Söndagen den 4 oktober 15:00
Daniel Jones Täby BwK Lördagen den 12 september 15:00
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Daniel Nilsson BK Taifun Tisdagen den 15 september 18:30
Tisdagen den 29 september 18:30
Daniel Wahrberg BK Trol Tisdagen den 29 september 18:30
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Elias Sjögren BK Ax Tisdagen den 8 september 18:30
Tisdagen den 15 september 18:30
Elin Ek B-K Eva Tisdagen den 22 september 18:30
Emma Franzen Täby BwK Söndagen den 20 september 15:30
Söndagen den 11 oktober 13:00
Eva-Britt Sten Nynäshamns BK Söndagen den 20 september 15:30
Faruk Ohranovic Fyrishof BK Tisdagen den 15 september 18:30
Felix Möller Sundbybergs IK Tisdagen den 29 september 18:30
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Filip Nilsson BK Taifun Tisdagen den 15 september 18:30
Tisdagen den 29 september 18:30
Fredrik Andersson Stureby BK Tisdagen den 8 september 18:30
Lördagen den 10 oktober 13:00
Greger Knutas SK Nova Söndagen den 4 oktober 15:00
Måndagen den 12 oktober 13:00
Gustav Stangrund Väddö BwK Måndagen den 5 oktober 13:00
Måndagen den 12 oktober 13:00
Hampus Blomquist Åkeshovs BK Lördagen den 10 oktober 13:00
Hanna Engevall B-K Eva Lördagen den 12 september 15:00
Hanna Hillman BK Prime Sthlm Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Hans Modh BK Raa Tisdagen den 22 september 18:30
Hélène Segolsson Sollentuna BwK Söndagen den 20 september 15:30
Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 20 september 15:30
Håkan Sjöman BK Rullarna Tisdagen den 29 september 18:30
Ingemar Edevärn KK Strike Måndagen den 5 oktober 13:00
Jan Ednertz BK Trol Tisdagen den 13 oktober 18:30
Jan Hoflin SK Nova Måndagen den 12 oktober 13:00
Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 20 september 15:30
Söndagen den 4 oktober 15:00
Jan-Olof Jansson BK Rudbeck Söndagen den 4 oktober 15:00
Jimmy Svedlund BK Runan Lördagen den 10 oktober 13:00
Joakim Stål Ludvika BK Söndagen den 6 september 13:00
Joel Lindström Team X-Bowlers BC Söndagen den 4 oktober 15:00
Johan Åkerberg SK Nova Söndagen den 11 oktober 13:00
Jonas Jonsson Team X-Bowlers BC Söndagen den 4 oktober 15:00
Jouko Engroos AIK Söndagen den 20 september 15:30
Jouko Törnudd BwK Ankaret Tisdagen den 8 september 18:30
Tisdagen den 22 september 18:30
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Julia Roslund BK Runan Lördagen den 10 oktober 13:00
Jörgen Ek Fyrishof BK Tisdagen den 15 september 18:30
Jörgen Tunner Åkeshovs BK Måndagen den 5 oktober 13:00
Karin Söderqvist SK Nova Söndagen den 4 oktober 15:00
Söndagen den 11 oktober 13:00
Karl-Mikael Ekbäck NBC Gullmarsplan BC Tisdagen den 29 september 18:30
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Söndagen den 20 september 15:30
Lördagen den 3 oktober 13:00
Kenneth Emblad BK Amiki Tisdagen den 22 september 18:30
Kent Wäppling Mini Arccus Club Lördagen den 3 oktober 13:00
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Kim Andersson BwK Ankaret Lördagen den 12 september 15:00
Lördagen den 3 oktober 13:00
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Kim Nyman BK Ax Tisdagen den 15 september 18:30
Kjell Isaksson BK Ax Tisdagen den 22 september 18:30
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Klas Söderberg BK Arkos Tisdagen den 15 september 18:30
Söndagen den 20 september 15:30
Tisdagen den 29 september 18:30
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Måndagen den 12 oktober 13:00
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Kristina Sävström BwK Ankaret Tisdagen den 29 september 18:30
Söndagen den 4 oktober 15:00
Kåre Birgersson BK Rullarna Söndagen den 6 september 13:00
Tisdagen den 8 september 18:30
Tisdagen den 15 september 18:30
Laila Jonsson BK Brio Lördagen den 10 oktober 13:00
Lars Axelsson Mini Arccus Club Lördagen den 3 oktober 13:00
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 8 september 18:30
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Måndagen den 12 oktober 13:00
Lars Eriksson Åkeshovs BK Lördagen den 10 oktober 13:00
Lasse Linder BK Ax Söndagen den 4 oktober 15:00
Leea Helin BK Rullarna Tisdagen den 29 september 18:30
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Leif Andersson United BC Söndagen den 11 oktober 13:00
Lennart Sporre Tyresö BK Tisdagen den 15 september 18:30
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Leo Ornered Stureby BK Tisdagen den 13 oktober 18:30
Leo Westberg BwK Ankaret Tisdagen den 6 oktober 18:30
Måndagen den 12 oktober 13:00
Lidia Svedberg Uppsala BC 90 Lördagen den 12 september 15:00
Lördagen den 3 oktober 13:00
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Lillan K Nedermo Täby BwK Söndagen den 11 oktober 13:00
Linnea Isberg Cranser Sundbybergs IK Söndagen den 11 oktober 13:00
Lucas Nilsson BK Taifun Tisdagen den 15 september 18:30
Tisdagen den 29 september 18:30
Madelene Blom BK Runan Tisdagen den 6 oktober 18:30
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Marcus Söderberg Norrtälje BwK Söndagen den 6 september 13:00
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Marcus Tidbeck Stureby BK Tisdagen den 8 september 18:30
Söndagen den 11 oktober 13:00
Markus Hoflin SK Nova Söndagen den 11 oktober 13:00
Martin Wallin BK Ax Lördagen den 10 oktober 13:00
Mattias Persson Täby BwK Tisdagen den 6 oktober 18:30
Matz Lindell Täby BwK Tisdagen den 15 september 18:30
Måndagen den 5 oktober 13:00
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Mia Collin BK Prime Sthlm Söndagen den 6 september 13:00
Söndagen den 20 september 15:30
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Michael Haenflein KK Strike Söndagen den 20 september 15:30
Mikael Isaksson Täby BwK Söndagen den 4 oktober 15:00
Mikael Söderstrand Norrtälje BwK Söndagen den 6 september 13:00
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Mikael Witting Norrtälje BwK Tisdagen den 8 september 18:30
Lördagen den 3 oktober 13:00
Natalie Edblad BwK Ankaret Tisdagen den 15 september 18:30
Nicklas Halldén Norrtälje BwK Lördagen den 3 oktober 13:00
Tisdagen den 6 oktober 18:30
Niklas Ek Stureby BK Tisdagen den 13 oktober 18:30
Olle Fredriksson BwK Ankaret Tisdagen den 15 september 18:30
Oscar Granath BwK Ankaret Söndagen den 4 oktober 15:00
Pamela Förström BwK Ankaret Tisdagen den 15 september 18:30
Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK Lördagen den 12 september 15:00
Per-Erik Freij Sundbybergs IK Söndagen den 20 september 15:30
Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Peter Hellgren Norrtälje BwK Söndagen den 6 september 13:00
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Peter Rooslien Sigma BK Måndagen den 5 oktober 13:00
Peter Schell Vendelsö BK Tisdagen den 22 september 18:30
Regina Siverling AIK Söndagen den 11 oktober 13:00
Richard Andersson BwK Ankaret Lördagen den 12 september 15:00
Lördagen den 3 oktober 13:00
Robin Noberg Sundbybergs IK Söndagen den 20 september 15:30
Roger Wilhelmsson BK Arkos Måndagen den 5 oktober 13:00
Rolf Jäderdal Hammarby IF BF Tisdagen den 8 september 18:30
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 11 oktober 13:00
Stefan Tingvall Värtans IK Tisdagen den 22 september 18:30
Lördagen den 10 oktober 13:00
Stig Persson Sollentuna BwK Söndagen den 4 oktober 15:00
Stig Svensson SK Nova Söndagen den 11 oktober 13:00
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 22 september 18:30
Sven-Olov Sjölund BK Rullarna Tisdagen den 29 september 18:30
Tisdagen den 13 oktober 18:30
Szczepan Drapsa BK Ax Söndagen den 4 oktober 15:00
Måndagen den 12 oktober 13:00
Tanja Sundström Hammarby IF BF Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Thomas Behring BK Trol Lördagen den 10 oktober 13:00
Thomas Kedvik Sundbybergs IK Lördagen den 3 oktober 13:00
Tim Sundström SK Nova Lördagen den 17 oktober 14:30 -SISTA START
Tomas Björnlund SK Nova Söndagen den 20 september 15:30
Lördagen den 10 oktober 13:00
Tomas Karlsson Västerås SK BK Söndagen den 6 september 13:00
Tomas Lind BK Ax Lördagen den 10 oktober 13:00
Tomas Regnander Team X-Bowlers BC Söndagen den 4 oktober 15:00
Tony Bodin BK Runan Tisdagen den 6 oktober 18:30
Tony Eklund Bålsta BC Tisdagen den 6 oktober 18:30
Tony Svensson Sundbybergs IK Söndagen den 11 oktober 13:00
Torsten Gustavsson BwK Ankaret Måndagen den 12 oktober 13:00
Ulf Lönngren BK Ax Måndagen den 5 oktober 13:00
Veijo Seppänen Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 13 oktober 18:30
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Söndagen den 6 september 13:00
Tisdagen den 8 september 18:30
Tisdagen den 15 september 18:30
Tisdagen den 22 september 18:30
Måndagen den 12 oktober 13:00
Åke Erlandsson Åkeshovs BK Måndagen den 5 oktober 13:00

TOTALT: 143 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK