Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Gullmarsfighten 2011
<< Tillbaka
Arrangeras av:
New Bowl AB
Telefon:
08-91 11 70
E-mail:
gullmarsplan@newbowl.se
Hemsida:
www.newbowl.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Agneta Lundgren
B-K Eva
Lördagen den 29 oktober 10:30
Alexander Mavrikakis
Sundbybergs IK
Fredagen den 28 oktober 11:00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Söndagen den 6 november 18:00
Anders Bergstrand
Team Sollentuna
Söndagen den 30 oktober 10:30
Lördagen den 5 november 10:00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Onsdagen den 9 november 19:30
Anders Holm
Team Sollentuna
Fredagen den 28 oktober 11:00
Andreas Eriksson
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Andreas Hybertsen
Sollentuna BwK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Onsdagen den 9 november 19:30
Anneli Juhlin
NBC Gullmarsplan BC
Onsdagen den 2 november 19:30
Annica Nymark
B-K Eva
Lördagen den 29 oktober 10:30
Annika Grönvall
Playbowl Club Åkeshov
Söndagen den 6 november 18:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 5 november 13:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Söndagen den 6 november 18:00
Bengt Moquist
KK Träff
Söndagen den 30 oktober 10:30
Bengt Åkerström
BK KAP (n)
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Bengt Åke Holmblad
Vendelsö BK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Benno Pedersen
Pin Club
Onsdagen den 9 november 19:30
Benny Johander
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Benny Rapp
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 6 november 10:00
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Torsdagen den 3 november 19:30
Bernt Sund
Pin Club
Onsdagen den 9 november 19:30
Bernt Sundh
SK Nova
Lördagen den 5 november 13:00
Birgitta Heron
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Lördagen den 5 november 10:00
Björn Jonsson
Väddö BwK
Söndagen den 6 november 10:00
Bo Andersson
Split Happens BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Bo Dahlström
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Caroline Innergård
Hammarby IF BF
Fredagen den 28 oktober 11:00
Catrin Tocklin
United BC
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Christer Andersson
KK Träff
Söndagen den 30 oktober 10:30
Christer Germerud
SK Nova
Torsdagen den 3 november 19:30
Christer Holmström
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Christer Hörngren
BK Amiki
Onsdagen den 2 november 19:30
Christer Liedholm
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 6 november 10:00
Christer Norin
Sollentuna BwK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Söndagen den 6 november 10:00
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Lördagen den 5 november 13:00
Christian Larsson
Vendelsö BK
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Christian Thorén
BK Ax
Lördagen den 5 november 10:00
Claes Jansson
BK Kransen (n)
Lördagen den 5 november 10:00
Claes Wagelin Gauffin
Stånga IF
Lördagen den 5 november 13:00
Conny Björklund
DN-Expressens IF
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Fredagen den 4 november 11:00
Lördagen den 5 november 10:00
Cristopher Nybom
Åkeshovs BK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Torsdagen den 3 november 19:30
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Lördagen den 5 november 13:00
Dan Sidarp
BK Amiki
Lördagen den 29 oktober 10:30
Onsdagen den 2 november 19:30
Dan Wetterström
Varta BK
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Daniel Holmgren
Pin Club
Onsdagen den 9 november 19:30
Elisabeth Palmcrantz
Norrtälje BwK
Söndagen den 6 november 10:00
Emil Ronström
BS 23
Lördagen den 29 oktober 10:30
Eric Arveteg
Kulladals BS
Söndagen den 6 november 10:00
Eva Palm Dahlström
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Eva Wahrberg
BK Amiki
Fredagen den 4 november 11:00
Ewa Markus
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 10:30
Ewy Ekström
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 10:00
Folke Ekström
BK Rullarna
Söndagen den 6 november 10:00
Folke Johansson
KK Strike
Torsdagen den 3 november 19:30
Fredrik Lindman
BK Runan
Lördagen den 5 november 13:00
Söndagen den 6 november 10:00
Gerry Eriksson
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 5 november 13:00
Gert Sundin
AIK BK
Söndagen den 6 november 10:00
Onsdagen den 9 november 19:30
Gunnar Arestav
BK Amiki
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Gunnar Moquist
KK Träff
Söndagen den 30 oktober 10:30
Gustav Stangrund
Väddö BwK
Söndagen den 6 november 10:00
Göran Brusewitz
SK Nova
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Göran Lundqvist
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Hanna Hillman
BK Prime Sthlm
Lördagen den 29 oktober 10:30
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Hans Modh
BK Raa
Lördagen den 29 oktober 10:30
Hans Sjöberg
SK Nova
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Hans Thorén
BK Raa
Lördagen den 29 oktober 10:30
Lördagen den 5 november 10:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Söndagen den 6 november 18:00
Helene Fischbach
BK Prime Sthlm
Söndagen den 6 november 18:00
Henrik Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Söndagen den 6 november 18:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Söndagen den 6 november 10:00
Håkan Hellsing
Sigma BK
Lördagen den 5 november 13:00
Söndagen den 6 november 10:00
Ian Robinson
AIK BK
Onsdagen den 9 november 19:30
Ingemar Brännmo
Hammarby IF BF
Söndagen den 6 november 18:00
Ingemar Griffel
Pocket Club
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Ingemar Högberg
Väddö BwK
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Inger Norremo
B-K Eva
Fredagen den 28 oktober 11:00
Ingrid Lindberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 19:30
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Söndagen den 30 oktober 10:30
Jari Pasuri
BK Bågen
Lördagen den 5 november 10:00
Jens Hallman
Team Edsbacka BC
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Jesper Gref
BK Raa
Lördagen den 5 november 13:00
Jessica Parenmark
AIK
Torsdagen den 3 november 19:30
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Fredagen den 4 november 11:00
Söndagen den 6 november 10:00
Jimmy Wogel
Stureby BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Joachim Christensen
Åkeshovs BK
Fredagen den 4 november 11:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Fredagen den 28 oktober 11:00
Johan Hultgren
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 28 oktober 11:00
Johan Höglund
BK Rudbeck
Söndagen den 30 oktober 10:30
Söndagen den 6 november 10:00
Jonas Lönnberg
Team Edsbacka BC
Fredagen den 4 november 11:00
Jonathan Havstad
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 19:30
Söndagen den 6 november 18:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Fredagen den 28 oktober 11:00
Kamilla Christensen
Sundbybergs IK
Söndagen den 6 november 18:00
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Fredagen den 4 november 11:00
Lördagen den 5 november 10:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Fredagen den 28 oktober 11:00
Söndagen den 6 november 10:00
Kenneth Lindberg
AIK BK
Lördagen den 5 november 10:00
Kent Brolin
Team X-Bowlers BC
Lördagen den 29 oktober 10:30
Söndagen den 6 november 10:00
Kent Wogel
Stureby BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Kersti Sundström
AIK BK
Lördagen den 5 november 13:00
Kerstin Sahlberg
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 6 november 10:00
Kim Corfitz
Team Sollentuna
Söndagen den 30 oktober 10:30
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Fredagen den 4 november 11:00
Kim Sparre
BK Trol
Söndagen den 6 november 18:00
Kimmo Karppinen
BK Fux (n)
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Kjell Isaksson
BK Ax
Fredagen den 28 oktober 11:00
Lördagen den 29 oktober 10:30
Fredagen den 4 november 11:00
Onsdagen den 9 november 19:30
Kjell Pettersson
Vendelsö BK
Fredagen den 28 oktober 11:00
Kjell Svensson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Kristian Hiltunen
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Lars Johansson
Team X-Bowlers BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Fredagen den 4 november 11:00
Lars Jönsson
Vendelsö BK
Söndagen den 6 november 10:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Lördagen den 5 november 10:00
Leif Dahl
BK Scott
Söndagen den 30 oktober 10:30
Leif Eklund
BK Amiki
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Leif Johansson
BK Kransen (n)
Lördagen den 5 november 10:00
Leif Mörkfors
Rigel/Domnarvets BS
Fredagen den 28 oktober 11:00
Söndagen den 6 november 10:00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Onsdagen den 2 november 19:30
Leif Sundström
AIK BK
Fredagen den 4 november 11:00
Leif Sävkvist
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Söndagen den 30 oktober 10:30
Lennart Lingarp
Austre BK
Torsdagen den 3 november 19:30
Linn Alerius
Hammarby IF BF
Söndagen den 6 november 10:00
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Liz Larsson
B-K Eva
Lördagen den 29 oktober 10:30
Magnus Abrahamsson
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 29 oktober 10:30
Magnus Lütz
BK Runan
Onsdagen den 2 november 19:30
Söndagen den 6 november 10:00
Magnus Palmcrantz
Väddö BwK
Söndagen den 6 november 10:00
Malin Brodin
AIK BK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Malin Hagman
B-K Eva
Onsdagen den 2 november 19:30
Marianne Högberg
Väddö BwK
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Marianne Ljunglöf
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Marie Lindberg
Åkeshovs BK
Söndagen den 6 november 10:00
Martin Persson
AIK BK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Mats Davidsson
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 29 oktober 10:30
Onsdagen den 9 november 19:30
Mats Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 29 oktober 10:30
Lördagen den 5 november 13:00
Michael Bergmark
Team Edsbacka BC
Söndagen den 6 november 10:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 29 oktober 10:30
Fredagen den 4 november 11:00
Mikael Gimhag
BwK Dax
Lördagen den 5 november 13:00
Mikael Holmblad
Vendelsö BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Mikael Kanold
Sundbybergs IK
Fredagen den 4 november 11:00
Mikael Sandberg
AIK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Onsdagen den 9 november 19:30
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Onsdagen den 2 november 19:30
Mikaela Karlsson
BK Raa
Söndagen den 6 november 18:00
Nadia Rydén
Sundbybergs IK
Lördagen den 5 november 13:00
Natalie Hedström
BK Mistral (n)
Söndagen den 6 november 18:00
Nicklas Eriksson
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 18:00
Niclas Lindholm
BK Jösse
Söndagen den 6 november 10:00
Oskar Almroth
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Ove Ceine
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 29 oktober 10:30
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 5 november 13:00
Patrik Larsson
AIK
Lördagen den 5 november 13:00
Pelle Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 29 oktober 10:30
Pelle Lundberg
SK Nova
Torsdagen den 3 november 19:30
Per Jansson
Split Happens BK
Fredagen den 4 november 11:00
Peter Axelsson
Pin Club
Onsdagen den 9 november 19:30
Peter Dannfeldt
BK Amiki
Fredagen den 4 november 11:00
Peter Kroner
AIK BK
Fredagen den 4 november 11:00
Lördagen den 5 november 13:00
Peter Ramén
AIK BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Peter Schell
Vendelsö BK
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Söndagen den 30 oktober 10:30
Peter Wihlborg
Åkeshovs BK
Söndagen den 6 november 18:00
Onsdagen den 9 november 19:30
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Lördagen den 5 november 13:00
Pål Stål
Delta 72
Torsdagen den 3 november 19:30
Lördagen den 5 november 13:00
Päivi Salonen
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Onsdagen den 9 november 19:30
Pär Linde
Pocket Club
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Rakel Norberg
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 10:30
Ricky Rundberg
SK Nova
Torsdagen den 3 november 19:30
Lördagen den 5 november 13:00
Robert Myrén
BK Ax
Söndagen den 30 oktober 10:30
Roger Holm
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 5 november 13:00
Roger Tocklin
United BC
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Rolf Broström
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Lördagen den 5 november 10:00
Rolf Dahlgren
BK Kransen (n)
Lördagen den 5 november 10:00
Rolf Ginman
Sollentuna BwK
Onsdagen den 2 november 19:30
Ronny Göransson
Etuna Bowlingklubb
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Söndagen den 6 november 18:00
Sandra Arestav
B-K Eva
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Siv Jonsson
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Stefan Blomquist
Täby BwK
Onsdagen den 2 november 19:30
Onsdagen den 9 november 19:30
Stefan Eskelund
DN-Expressens IF
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Onsdagen den 2 november 19:30
Söndagen den 6 november 10:00
Stefan Persson
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 5 november 13:00
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Stene Andersson
Split Happens BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Stephan Svensson
S:t Eriks Bowlingförening
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Stig Larsson
Handens BK
Fredagen den 28 oktober 11:00
Stig Nilsson
KK Strike
Fredagen den 4 november 11:00
Stig Persson
Team Sollentuna
Onsdagen den 2 november 19:30
Stig Svensson
SK Nova
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Susanne Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Söndagen den 6 november 10:00
Susanne Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 6 november 18:00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Fredagen den 28 oktober 11:00
Fredagen den 4 november 11:00
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 3 november 19:30
Sven Ericsson
Hovet Old Boys BK
Fredagen den 4 november 11:00
Sven-Olov Sjölund
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 18:00
Szczepan Drapsa
BK Ax
Fredagen den 28 oktober 11:00
Tage Hammerman
Pocket Club
Onsdagen den 26 oktober 19:30
Tarja Karlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 5 november 10:00
Theresia Jatta Köhlin
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 5 november 13:00
Söndagen den 6 november 10:00
Thomas Andersson
AIK
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Lördagen den 29 oktober 10:30
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Söndagen den 6 november 10:00
Thomas Åhlén
Team Sollentuna
Lördagen den 5 november 13:00
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 5 november 10:00
Tobias Ekström
Zorrow Club
Fredagen den 28 oktober 11:00
Tomas Lind
BK Ax
Fredagen den 4 november 11:00
Tommy Axelsson
Pin Club
Onsdagen den 9 november 19:30
Tommy Blom
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 10:30
Tommy Jern
AIK
Torsdagen den 3 november 19:30
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Torsdagen den 3 november 19:30
Tommy Lundmark
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Tommy Stenqvist
Pin Club
Onsdagen den 9 november 19:30
Tommy Wendel
Stureby BK
Söndagen den 6 november 18:00
Tony Gibbemark
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Söndagen den 6 november 10:00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Söndagen den 30 oktober 10:30
Ulla Sundqvist Sävkvist
DN-Expressens IF
Söndagen den 6 november 18:00
Ulrica Dahlgren
Sollentuna BwK
Onsdagen den 2 november 19:30
Vavva Gimhag
BwK Dax
Lördagen den 5 november 13:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 18:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Torsdagen den 3 november 19:30
Söndagen den 6 november 18:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Onsdagen den 19 oktober 19:30
Lördagen den 5 november 10:00
Zoë Trender
B-K Eva
Lördagen den 29 oktober 10:30
Åke Erlandsson
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 4 november 11:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Onsdagen den 2 november 19:30
Söndagen den 6 november 10:00
Åsa Lundström
AIK BK
Lördagen den 29 oktober 10:30
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Söndagen den 6 november 18:00
TOTALT: 231 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-03-09
Finalspel - 2022-2023
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2022-2023
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
2023-05-16
Sjöslaget 2023
Annika Kilander
BK Prime Sthlm