Anmälda spelare för Sollentunarullen 2013

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Sollentuna Bowlinghall
Telefon: 08-96 46 46
E-mail: info@bowlinghallen.nu
Hemsida: www.bowlinghallen.nu

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Allan Sennevall BK Ax Onsdagen den 13 februari 20:30
Altti Mattila Hammarby IF BF Tisdagen den 12 februari 20:00
Onsdagen den 13 februari 12:00
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 10 februari 10:30
Anders Holm Sollentuna BwK Tisdagen den 5 februari 19:30
Fredagen den 8 februari 12:00
Anders Lindblad Sollentuna BwK Torsdagen den 7 februari 20:30
Anders Wirtanen Team Södertälje BK Onsdagen den 6 februari 20:30
Anders Öhman Stureby BK Torsdagen den 7 februari 20:30
Andreas Holm BK Ax Torsdagen den 14 februari 12:00
Andreas Hybertsen Sollentuna BwK Torsdagen den 7 februari 20:30
Fredagen den 8 februari 12:00
Anetthe Hallberg Åkeshovs BK Söndagen den 3 februari 10:30
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 10 februari 10:30
Ann-Christine Andersson Täby BwK Torsdagen den 31 januari 20:30
Anneli Dahlgren Sollentuna BwK Onsdagen den 6 februari 20:30
Tisdagen den 12 februari 20:00
Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 16:00
Annelie Elnerud B-K Eva Fredagen den 15 februari 12:00
Annika Grönvall BK Prime Sthlm Torsdagen den 7 februari 20:30
Annika Kilander BK Prime Sthlm Lördagen den 9 februari 10:30
Annika Pettersson BK Rudbeck Torsdagen den 7 februari 20:30
Lördagen den 9 februari 10:30
Bengt Moquist KK Träff Torsdagen den 14 februari 12:00
Benno Pedersen Pin Club Onsdagen den 6 februari 20:30
Torsdagen den 14 februari 20:30
Benny Pettersson Pin Club Torsdagen den 14 februari 20:30
Bernt Axelsson Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 7 februari 20:30
Bernt Sund Pin Club Torsdagen den 14 februari 20:30
Björn Bergström Bålsta BC Torsdagen den 7 februari 20:30
Björn Ejderling Hammarby IF BF Tisdagen den 5 februari 19:30
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Onsdagen den 6 februari 20:30
Torsdagen den 7 februari 20:30
Björn Lundkvist BK Ax Torsdagen den 31 januari 20:30
Lördagen den 2 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Bo Andersson Split Happens BK Lördagen den 2 februari 10:30
Börje Salmén Aftonbladets IK Lördagen den 9 februari 10:30
Fredagen den 15 februari 12:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Onsdagen den 13 februari 20:30
Catrin Tocklin United BC Söndagen den 3 februari 10:30
Christer Hörngren BK Amiki Tisdagen den 5 februari 19:30
Christer Jansson Turebergs IF (n) Tisdagen den 12 februari 20:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Fredagen den 15 februari 12:00
Christer Rylander Varta BK Lördagen den 9 februari 10:30
Christer Svärd Norrtälje BwK Söndagen den 3 februari 10:30
Christer Åhlin BK Ax Torsdagen den 14 februari 12:00
Christian Björkefors BK Granen Onsdagen den 6 februari 20:30
Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 16:00
Christian Thorén BK Ax Onsdagen den 13 februari 20:30
Christina Olsson BK Mistral (n) Fredagen den 15 februari 12:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Söndagen den 3 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 12:00
Claes Wagelin Gauffin Stånga IF Torsdagen den 14 februari 20:30
Cornell Gassner Vendelsö BK Fredagen den 15 februari 12:00
Cristopher Nybom AIK Lördagen den 2 februari 10:30
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 7 februari 20:30
Onsdagen den 13 februari 12:00
Dan Ahlquist BK Trol Torsdagen den 14 februari 12:00
Fredagen den 15 februari 12:00
Daniel Holmgren Pin Club Onsdagen den 6 februari 20:30
Torsdagen den 14 februari 20:30
Daniel Jones Täby BwK Onsdagen den 13 februari 20:30
David Runefelt Täby BwK Torsdagen den 31 januari 20:30
David Runnhagen Turebergs IF (n) Söndagen den 10 februari 10:30
Elisabeth Palmcrantz Norrtälje BwK Söndagen den 3 februari 10:30
Eric Arveteg Kulladals BS Onsdagen den 6 februari 20:30
Erik Jansson BwK Ankaret Tisdagen den 12 februari 20:00
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 5 februari 19:30
Eva Nyholm Jönsson Kings Pin BK Lördagen den 2 februari 10:30
Eva Tholf B-K Eva Söndagen den 3 februari 10:30
Evy Larsson BwK Ankaret Fredagen den 15 februari 12:00
Ewy Ekström Norrtälje BwK Söndagen den 3 februari 10:30
Filip Thelander Sundbybergs IK Onsdagen den 6 februari 20:30
Torsdagen den 7 februari 20:30
Folke Ekström BK Rullarna Söndagen den 3 februari 10:30
Folke Johansson KK Strike Lördagen den 9 februari 10:30
Fredrik Lindman BK Runan Torsdagen den 31 januari 20:30
Söndagen den 10 februari 10:30
Fredrik Rodeblad Turebergs IF (n) Tisdagen den 12 februari 20:00
Gillis Dahlberg BK Rudbeck Söndagen den 3 februari 10:30
Gunnar Moquist KK Träff Torsdagen den 14 februari 12:00
Gunnar Wanneberg Täby BwK Onsdagen den 30 januari 20:30
Göran Brusewitz SK Nova Onsdagen den 30 januari 20:30
Göran Bälter KK Strike Torsdagen den 14 februari 16:00
Gösta Andersson Uppsala Pensionärers BK (H) Fredagen den 8 februari 12:00
Hans Andersson DN-Expressens IF Onsdagen den 13 februari 12:00
Hans Modh BK Raa Tisdagen den 5 februari 19:30
Heikki Salmi BK Rullarna Fredagen den 15 februari 12:00
Henrik Hedlycke BK Rudbeck Tisdagen den 5 februari 19:30
Hilding Segerfjord Handens BK Fredagen den 15 februari 12:00
Håkan Hellsing BK Ax Söndagen den 10 februari 10:30
Ian Robinson AIK Söndagen den 10 februari 10:30
Ingemar Brännmo Hammarby IF BF Tisdagen den 12 februari 20:00
Ingvar Sjögren BK Ax Onsdagen den 6 februari 20:30
Söndagen den 10 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Fredagen den 15 februari 12:00
Jan Blom Tyresö BK Onsdagen den 30 januari 20:30
Lördagen den 2 februari 10:30
Jan Ednertz BK Trol Torsdagen den 14 februari 20:30
Jan Engblom KK Träff Torsdagen den 14 februari 20:30
Jan Runnhagen Turebergs BwK Söndagen den 10 februari 10:30
Jan Sundgren Norrtälje BwK Söndagen den 3 februari 10:30
Jan-Erik Stensson Vendelsö BK Torsdagen den 14 februari 16:00
Jan-Ove Lindblad KK Träff Torsdagen den 14 februari 20:30
Jens Simonsen BK Ax Lördagen den 9 februari 10:30
Jesper Gren Stureby BK Söndagen den 3 februari 10:30
Onsdagen den 6 februari 20:30
Jesper Lundström Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 14 februari 12:00
Jessica Parenmark AIK Tisdagen den 12 februari 20:00
Jimmy Svedlund BK Runan Torsdagen den 31 januari 20:30
Joel Pirhi IK Makkabi Fredagen den 15 februari 12:00
Johan Andersson Götene BK Onsdagen den 13 februari 20:30
Johan Eklund NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 20:30
Johan Höglund BK Rudbeck Torsdagen den 7 februari 20:30
Lördagen den 9 februari 10:30
Johan Lindman BK Runan Tisdagen den 5 februari 19:30
Onsdagen den 13 februari 12:00
Johanna Granholm BK Rudbeck Torsdagen den 7 februari 20:30
Fredagen den 15 februari 12:00
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 5 februari 19:30
Jonas Emretzon BajenFans BF Onsdagen den 13 februari 12:00
Jonas Gimhag Hammarby IF BF Torsdagen den 14 februari 20:30
Jonas Karlsson Sigma BK Söndagen den 10 februari 10:30
Jonas Thorzén Täby BwK Onsdagen den 13 februari 20:30
Jonathan Hallberg Team Clan BK Söndagen den 3 februari 10:30
Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC Onsdagen den 13 februari 12:00
Jonny Karlsson Team Södertälje BK Onsdagen den 13 februari 12:00
Jouko Törnudd BwK Ankaret Fredagen den 15 februari 12:00
Jörgen Greverius BK Kross Lördagen den 9 februari 10:30
Jörgen Plantin BK Taggen Tisdagen den 5 februari 19:30
Jörgen Samuelsson Aftonbladets IK Onsdagen den 6 februari 20:30
Kaj Ahlström KK Strike Lördagen den 9 februari 10:30
Kamilla Christensen Sundbybergs IK Torsdagen den 14 februari 20:30
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Onsdagen den 13 februari 20:30
Fredagen den 15 februari 12:00
Kennet Wallin BK Ax Torsdagen den 7 februari 20:30
Kent Wenström BK Ene Söndagen den 3 februari 10:30
Kerstin Sahlberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 10 februari 10:30
Kim Corfitz Turebergs BwK Lördagen den 9 februari 10:30
Kim Johannesson Team Edsbacka BC Onsdagen den 6 februari 20:30
Kim Nabbe NBC Gullmarsplan BC Onsdagen den 13 februari 12:00
Kjell Isaksson BK Ax Tisdagen den 5 februari 19:30
Onsdagen den 6 februari 20:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Fredagen den 15 februari 12:00
Klas Söderberg BK Arkos Onsdagen den 30 januari 20:30
Torsdagen den 14 februari 20:30
Klas Wase Åkeshovs BK Fredagen den 8 februari 12:00
Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 20:30
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 14 februari 20:30
Lars Johansson Team X-Bowlers BC Tisdagen den 12 februari 20:00
Onsdagen den 13 februari 20:30
Lars Öberg Fredrikshof IF BK Torsdagen den 14 februari 20:30
Lars-Erik Karlsson BK Ax Söndagen den 3 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Leif Mörkfors Domnarvets BS Torsdagen den 14 februari 16:00
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Tisdagen den 5 februari 19:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Leif Sundström AIK Torsdagen den 14 februari 12:00
Lena Thurn AIK Söndagen den 10 februari 10:30
Leo Greverius BK Mjölby Bowling Lördagen den 9 februari 10:30
Magnus Christensen Täby BwK Torsdagen den 31 januari 20:30
Magnus Palmcrantz Norrtälje BwK Söndagen den 3 februari 10:30
Magnus Sjöndin Stånga IF Torsdagen den 31 januari 20:30
Malin Brodin Sundbybergs IK Torsdagen den 14 februari 12:00
Malin Hagman B-K Eva Onsdagen den 6 februari 20:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Malin Svensson AIK Söndagen den 10 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Marcus Leijon BK Ax Fredagen den 8 februari 12:00
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Lördagen den 9 februari 10:30
Marcus Maijanen BK Trol Onsdagen den 13 februari 12:00
Mark Westphal BajenFans BF Onsdagen den 30 januari 20:30
Markus Engberg Team Edsbacka BC Onsdagen den 6 februari 20:30
Martin Berglund Team X-Bowlers BC Lördagen den 2 februari 10:30
Martin McGuinness NBC Gullmarsplan BC Lördagen den 9 februari 10:30
Martin Wallin BK Ax Torsdagen den 7 februari 20:30
Mats Enström BajenFans BF Lördagen den 9 februari 10:30
Mats Ringqvist NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 16:00
Mattias Bernhardsson BK Trol Tisdagen den 5 februari 19:30
Torsdagen den 14 februari 12:00
Mattias Persson Täby BwK Torsdagen den 31 januari 20:30
Max Moen Team X-Bowlers BC Torsdagen den 7 februari 20:30
Mia Hybertz Hammarby IF BF Onsdagen den 13 februari 20:30
Michael Bengtson Team Edsbacka BC Torsdagen den 31 januari 20:30
Fredagen den 15 februari 12:00
Michael Haenflein KK Strike Onsdagen den 13 februari 20:30
Michael Hinas Gradin Turebergs BwK Fredagen den 15 februari 12:00
Michael Johansson BK Ax Torsdagen den 7 februari 20:30
Tisdagen den 12 februari 20:00
Mikael Isaksson Täby BwK Onsdagen den 30 januari 20:30
Torsdagen den 14 februari 20:30
Mikael Kanold Sundbybergs IK Torsdagen den 7 februari 20:30
Oscar Nyholm-Westberg Team Södertälje BK Söndagen den 3 februari 10:30
Patric Johansson Team Edsbacka BC Torsdagen den 7 februari 20:30
Patrick Gustafsson Åkeshovs BK Tisdagen den 5 februari 19:30
Fredagen den 8 februari 12:00
Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK Lördagen den 2 februari 10:30
Per-Arne Stjärnström AIK Onsdagen den 13 februari 20:30
Per-Erik Freij Sundbybergs IK Lördagen den 9 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 12:00
Peter Alpstad DN-Expressens IF Söndagen den 10 februari 10:30
Peter Axelsson Pin Club Torsdagen den 14 februari 20:30
Peter Kroner AIK Torsdagen den 14 februari 12:00
Peter Lidholm BK Ax Tisdagen den 12 februari 20:00
Peter Ramén AIK Lördagen den 9 februari 10:30
Peter Schell Vendelsö BK Torsdagen den 31 januari 20:30
Onsdagen den 6 februari 20:30
Peter Wihlborg Åkeshovs BK Fredagen den 8 februari 12:00
Pia Östling Sollentuna BwK Lördagen den 9 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Pierre Kadin Märsta BK Söndagen den 10 februari 10:30
Pål Stål Åkeshovs BK Onsdagen den 13 februari 20:30
Ralph Ornered United BC Söndagen den 3 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 12:00
Raymond Forsberg AIK Onsdagen den 6 februari 20:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Rickard Thelander Sundbybergs IK Torsdagen den 7 februari 20:30
Rikard Engqvist Kings Pin BK Lördagen den 2 februari 10:30
Robert Andersson AIK Söndagen den 10 februari 10:30
Robert Blom BajenFans BF Onsdagen den 30 januari 20:30
Söndagen den 3 februari 10:30
Robert Jansson BK Ax Tisdagen den 12 februari 20:00
Robert Myrén BK Ax Torsdagen den 14 februari 20:30
Robert Wikman Hammarby IF BF Onsdagen den 13 februari 20:30
Robin Österholm Team Edsbacka BC Fredagen den 8 februari 12:00
Torsdagen den 14 februari 16:00
Roger Holm Fredrikshof IF BK Lördagen den 9 februari 10:30
Roger Tocklin United BC Söndagen den 3 februari 10:30
Roger Wilhelmsson BK Arkos Torsdagen den 7 februari 20:30
Rose-Marie Malmros Sollentuna BwK Fredagen den 8 februari 12:00
Sandra Arestav B-K Eva Onsdagen den 13 februari 20:30
Shaun Williams Hammarby IF BF Lördagen den 2 februari 10:30
Onsdagen den 6 februari 20:30
Solveig Remnold Hammarby IF BF Söndagen den 10 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Staffan Wihlborg BwK Ankaret Fredagen den 15 februari 12:00
Stefan Fogelström Åkeshovs BK Torsdagen den 14 februari 20:30
Stefan Jansson BK Ax Tisdagen den 12 februari 20:00
Stefan Löfström Vendelsö BK Tisdagen den 12 februari 20:00
Stefan Ohlsson Sollentuna BwK Tisdagen den 5 februari 19:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 16:00
Stefan Yngström Team Enköping BK Fredagen den 8 februari 12:00
Sten Olsson BC Pegasus Fredagen den 15 februari 12:00
Stene Andersson Split Happens BK Lördagen den 2 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Stig Larsson Handens BK Söndagen den 3 februari 10:30
Stig Nilsson KK Strike Lördagen den 9 februari 10:30
Stig Persson Sollentuna BwK Torsdagen den 7 februari 20:30
Tisdagen den 12 februari 20:00
Stig Svensson SK Nova Onsdagen den 30 januari 20:30
Stina Ornered United BC Söndagen den 3 februari 10:30
Susanne Karlsson Sollentuna BwK Söndagen den 3 februari 10:30
Söndagen den 10 februari 10:30
Sven-Olov Sjölund BK Rullarna Lördagen den 9 februari 10:30
Szczepan Drapsa BK Ax Torsdagen den 31 januari 20:30
Onsdagen den 6 februari 20:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Thérese Ahlquist BK Prime Sthlm Fredagen den 15 februari 12:00
Theresia Jatta Köhlin NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 14 februari 20:30
Thomas Andersson AIK Söndagen den 3 februari 10:30
Söndagen den 10 februari 10:30
Thomas Wallgren Fredrikshof IF BK Torsdagen den 14 februari 12:00
Thomas Åhlén Sundbybergs IK Torsdagen den 14 februari 20:30
Thommy Bergström Kings Pin BK Lördagen den 2 februari 10:30
Tobias Hallberg Hammarby IF BF Söndagen den 3 februari 10:30
Tobias Karlsson BK Ax Onsdagen den 6 februari 20:30
Onsdagen den 13 februari 12:00
Tobias Melin BK Force Onsdagen den 6 februari 20:30
Tomas Lind BK Ax Torsdagen den 7 februari 20:30
Fredagen den 8 februari 12:00
Tomas Wikbro Fredrikshof IF BK Onsdagen den 13 februari 12:00
Tommy Johannesson Aftonbladets IK Onsdagen den 30 januari 20:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Tommy Wendel Stureby BK Lördagen den 9 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Tony Gibbemark DN-Expressens IF Söndagen den 10 februari 10:30
Torbjörn Iversen Turebergs BwK Söndagen den 10 februari 10:30
Torbjörn Lindblad Sollentuna BwK Torsdagen den 7 februari 20:30
Torbjörn Östling Sollentuna BwK Lördagen den 9 februari 10:30
Torsdagen den 14 februari 16:00
Torgny Löfgren BK Arkos Tisdagen den 12 februari 20:00
Torsten Gustavsson BwK Ankaret Fredagen den 15 februari 12:00
Tuula Törnudd BwK Ankaret Fredagen den 15 februari 12:00
Ulf Lönngren BK Ax Tisdagen den 5 februari 19:30
Tisdagen den 12 februari 20:00
Urban Andersson Bålsta BC Onsdagen den 6 februari 20:30
Vavva Gimhag BwK Dax Torsdagen den 14 februari 20:30
Veijo Seppänen Djurgårdens IF Bowlingförening Onsdagen den 6 februari 20:30
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Fredagen den 15 februari 12:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 14 februari 20:30
Wolfgang Palm von Holt Aftonbladets IK Lördagen den 9 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 20:30
Zoë Trender B-K Eva Lördagen den 9 februari 10:30
Åke Hofvander Sollentuna BwK Torsdagen den 31 januari 20:30
Tisdagen den 5 februari 19:30
Söndagen den 10 februari 10:30
Åke Nilsson Bokaj 76 Söndagen den 10 februari 10:30
Onsdagen den 13 februari 12:00

TOTALT: 237 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK