Anmälda spelare för Skärgårdspokalen 2014 Norrtälje

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Roslagsbowling
Telefon: 0176-555 59
E-mail: info@roslagsbowling.se
Hemsida: www.roslagsbowling.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Anders Adriansson Uppsala BC 90 Lördagen den 23 augusti 13:00
Anders Holm Team Sollentuna Måndagen den 8 september 18:00
Annelie Elnerud B-K Eva Söndagen den 7 september 15:00
Annica Nymark B-K Eva Söndagen den 7 september 15:00
Annika Grönvall BK Prime Sthlm Måndagen den 1 september 18:00
Arne Hellberg KK Träff Söndagen den 7 september 11:00
Asko Narkiniemi BwK Ankaret Måndagen den 1 september 18:00
Bengt Moquist KK Träff Söndagen den 7 september 11:00
Benno Pedersen Pin Club Söndagen den 7 september 11:00
Bernt Sund Pin Club Söndagen den 24 augusti 13:00
Björn Bergvall BK Kaskad Lördagen den 6 september 11:00
Lördagen den 6 september 15:00
Björn Ejderling Hammarby IF BF Söndagen den 31 augusti 13:00
Lördagen den 6 september 15:00
Björn Jonsson Väddö BwK Fredagen den 5 september 13:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 24 augusti 13:00
Björn Mattsson Täby BwK Måndagen den 8 september 18:00
Björn Åkerström Team X-Bowlers BC Söndagen den 7 september 15:00
Boris Olsson Åkeshovs BK Lördagen den 30 augusti 13:00
Brita Nauman BwK Ankaret Lördagen den 30 augusti 13:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Söndagen den 24 augusti 13:00
Christer Byström Fyrishof BK Söndagen den 7 september 15:00
Christer Hörngren BK Amiki Lördagen den 30 augusti 13:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Måndagen den 8 september 18:00
Christina Olsson BK Mistral (n) Lördagen den 30 augusti 13:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Lördagen den 6 september 11:00
Cornell Gassner Vendelsö BK Söndagen den 31 augusti 13:00
Cristopher Nybom AIK Söndagen den 7 september 15:00
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Lördagen den 30 augusti 13:00
Måndagen den 8 september 18:00
Daniel Holmgren Pin Club Söndagen den 7 september 11:00
Daniel Jones Täby BwK Söndagen den 7 september 15:00
Elisabeth Palmcrantz Norrtälje BwK Söndagen den 31 augusti 13:00
Emma Franzen Täby BwK Söndagen den 31 augusti 13:00
Måndagen den 1 september 18:00
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 31 augusti 13:00
Eva Müllner Värtans IK Måndagen den 1 september 18:00
Fredrik Lindman BK Runan Söndagen den 7 september 11:00
Gunnar Moquist KK Träff Söndagen den 7 september 11:00
Göran Brusewitz SK Nova Måndagen den 8 september 18:00
Göran Stoor Sigma BK Måndagen den 8 september 18:00
Hanna Hillman BK Prime Sthlm Söndagen den 31 augusti 13:00
Fredagen den 5 september 13:00
Hans Larsson BK Amiki Lördagen den 6 september 11:00
Lördagen den 6 september 15:00
Hans Nauman BwK Ankaret Lördagen den 30 augusti 13:00
Hans Östlund BwK Ankaret Fredagen den 5 september 13:00
Heikki Salmi BK Rullarna Söndagen den 17 augusti 14:00
Söndagen den 24 augusti 13:00
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Söndagen den 7 september 11:00
Håkan Gustavsson Fredrikshof IF BK Måndagen den 8 september 18:00
Håkan Sjöman BwK Ankaret Måndagen den 1 september 18:00
Jan Blom Vendelsö BK Fredagen den 5 september 13:00
Jan-Ove Lindblad KK Träff Söndagen den 7 september 11:00
Jesper Lundström Djurgårdens IF Bowlingförening Måndagen den 8 september 18:00
Jessica Lindqvist Team Ystad BK Lördagen den 30 augusti 13:00
Jimmy Bengtson Team Edsbacka BC Söndagen den 7 september 11:00
Joachim Hellström BC Pegasus Lördagen den 23 augusti 13:00
Joel Lindström Värtans IK Söndagen den 31 augusti 13:00
Fredagen den 5 september 13:00
Johan Höglund BK Rudbeck Söndagen den 24 augusti 13:00
Johan Larsson Åkeshovs BK Lördagen den 6 september 11:00
John Carlson BK Trol Lördagen den 30 augusti 13:00
Måndagen den 8 september 18:00
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 31 augusti 13:00
Jonas Karlsson Sigma BK Lördagen den 6 september 11:00
Jonas Thorzén Täby BwK Söndagen den 7 september 15:00
Jonas Östman BajenFans BF Lördagen den 6 september 11:00
Lördagen den 6 september 15:00
Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 24 augusti 13:00
Söndagen den 7 september 11:00
Jouko Törnudd BwK Ankaret Fredagen den 5 september 13:00
Lördagen den 6 september 11:00
Karl-Johan Mattsson Hammarby IF BF Lördagen den 6 september 11:00
Katarina Sundberg Hammarby IF BF Fredagen den 5 september 13:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Söndagen den 24 augusti 13:00
Lördagen den 6 september 11:00
Kenneth Emblad Aftonbladets IK Lördagen den 6 september 11:00
Lördagen den 6 september 15:00
Kim Corfitz Team Sollentuna Söndagen den 24 augusti 13:00
Kim Nyman BK Ax Måndagen den 1 september 18:00
Kjell Isaksson BK Ax Fredagen den 5 september 13:00
Lördagen den 6 september 11:00
Lördagen den 6 september 15:00
Klas Söderberg BK Arkos Lördagen den 6 september 11:00
Lördagen den 6 september 15:00
Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 24 augusti 13:00
Söndagen den 7 september 11:00
Kåre Birgersson Norrtälje BwK Måndagen den 8 september 18:00
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Måndagen den 8 september 18:00
Lars-Erik Karlsson BK Ax Lördagen den 6 september 15:00
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Lördagen den 30 augusti 13:00
Lördagen den 6 september 15:00
Leif Sundström AIK Söndagen den 7 september 15:00
Lovisa Nylund Sigma BK Lördagen den 6 september 11:00
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Söndagen den 7 september 15:00
Magnus Lütz BK Runan Lördagen den 30 augusti 13:00
Magnus Palmcrantz Norrtälje BwK Söndagen den 31 augusti 13:00
Fredagen den 5 september 13:00
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Söndagen den 7 september 15:00
Margit Ryklint BwK Ankaret Lördagen den 6 september 15:00
Martin Östlund Hammarby IF BF Lördagen den 6 september 15:00
Mathias Sollenhag BwK Ankaret Måndagen den 1 september 18:00
Mathilda Lawn BwK Ankaret Söndagen den 7 september 11:00
Mattias Persson Täby BwK Måndagen den 8 september 18:00
Mia Johansson Carlsson Sigma BK Måndagen den 8 september 18:00
Michael Haenflein KK Strike Lördagen den 6 september 15:00
Michael Hinas Gradin Team Sollentuna Söndagen den 31 augusti 13:00
Lördagen den 6 september 15:00
Michael Melin Åkeshovs BK Söndagen den 7 september 15:00
Mikael Stenlund Split Happens BK Söndagen den 31 augusti 13:00
Nicklas Halldén Norrtälje BwK Måndagen den 1 september 18:00
Fredagen den 5 september 13:00
Patrik Goldberg IK Makkabi Lördagen den 6 september 15:00
Peter Axelsson Pin Club Söndagen den 24 augusti 13:00
Peter Kroner AIK Lördagen den 30 augusti 13:00
Peter Ramén AIK Söndagen den 7 september 15:00
Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK Måndagen den 8 september 18:00
Peter Wihlborg Åkeshovs BK Måndagen den 1 september 18:00
Richard Källström BwK Ankaret Måndagen den 8 september 18:00
Robert Myrén BK Ax Lördagen den 6 september 11:00
Sebastian Eriksson BK Brio Söndagen den 7 september 11:00
Staffan Wihlborg BwK Ankaret Fredagen den 5 september 13:00
Stefan Ohlsson Team Sollentuna Söndagen den 7 september 11:00
Sten Olsson BC Pegasus Söndagen den 17 augusti 14:00
Söndagen den 24 augusti 13:00
Stig Svensson SK Nova Fredagen den 5 september 13:00
Susanne Olsson Hammarby IF BF Lördagen den 6 september 11:00
Sven Lindqvist NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 7 september 15:00
Sven-Olov Sjölund BwK Ankaret Söndagen den 24 augusti 13:00
Söndagen den 7 september 15:00
Szczepan Drapsa BK Ax Fredagen den 5 september 13:00
Tarja Karlsson Team Sollentuna Lördagen den 6 september 15:00
Thomas Andersson AIK Måndagen den 8 september 18:00
Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 7 september 15:00
Tobias Karlsson BK Ax Fredagen den 5 september 13:00
Tomas Backlund Uppsala BC 90 Lördagen den 23 augusti 13:00
Tomas Johansson BK Trol Lördagen den 30 augusti 13:00
Tomas Lind BK Ax Fredagen den 5 september 13:00
Tommy Johannesson Aftonbladets IK Lördagen den 6 september 15:00
Tommy Wendel Stureby BK Lördagen den 6 september 11:00
Torsten Gustavsson BwK Ankaret Måndagen den 1 september 18:00
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Söndagen den 17 augusti 14:00
Lördagen den 30 augusti 13:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Lördagen den 30 augusti 13:00
Åke Adelstrand BK Amiki Lördagen den 30 augusti 13:00
Åke Hofvander Team Sollentuna Söndagen den 7 september 11:00
Åke Strömberg BK Rullarna Fredagen den 5 september 13:00
Åsa Myrén BK Prime Sthlm Söndagen den 7 september 11:00

TOTALT: 124 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2021-11-17
Söderstriken på nya Kungsholmen
Niklas Gustafsson
Matteus-Pojkarna BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Oskar Almroth
AIK
2021-10-10
Gullmarsfighten 2020
Felix Möller
Täby BwK
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret