Anmälda spelare för Mälarmästerskapet 2014

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Bowl-O-Rama
Telefon: 08-81 60 40
E-mail: info@bowlorama.se
Hemsida: www.bowlorama.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Agneta Lundgren B-K Eva Söndagen den 26 oktober 15:00
Allan Sennevall BK Ax Fredagen den 21 november 16:00
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 1 november 14:00
Onsdagen den 12 november 19:45
Anders Holm Team Sollentuna Torsdagen den 20 november 16:00
Anders Jansson Team X-Bowlers BC Lördagen den 8 november 11:00
Andreas Fellman BK Käglan Lördagen den 1 november 11:00
Anette Bergman Fyrishof BK Söndagen den 2 november 11:00
Anita Wanhainen Hammarby IF BF Söndagen den 9 november 11:00
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 1 november 14:00
Anneli Dahlgren Sollentuna BwK Söndagen den 26 oktober 12:30
Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 9 november 11:00
Onsdagen den 12 november 19:45
Annelie Elnerud B-K Eva Söndagen den 16 november 13:00
Annika Gullbjörk Farsta Bowlingklubb Fredagen den 21 november 16:00
Bengt Gellborn Farsta Bowlingklubb Fredagen den 21 november 16:00
Benno Pedersen Pin Club Tisdagen den 18 november 14:00
Benny Rapp S:t Eriks Bowlingförening Fredagen den 21 november 16:00
Bernt Sund Pin Club Onsdagen den 12 november 19:45
Bjarne Aspgård BK Käglan Lördagen den 1 november 11:00
Björn Bergvall BK Kaskad Måndagen den 3 november 19:00
Måndagen den 17 november 18:30
Fredagen den 21 november 19:00
Björn Ejderling Hammarby IF BF Söndagen den 26 oktober 12:30
Söndagen den 16 november 13:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Onsdagen den 12 november 19:45
Torsdagen den 20 november 16:00
Björn Lundkvist BK Ax Söndagen den 2 november 11:00
Björn Mattsson Täby BwK Måndagen den 17 november 18:30
Fredagen den 21 november 19:00
Björn Åkerström Team X-Bowlers BC Måndagen den 17 november 18:30
Bo Lindius Team Södertälje BK Söndagen den 9 november 11:00
Bo Pelander Team Södertälje BK Måndagen den 3 november 19:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Lördagen den 15 november 15:00
Charles Nylund Fredrikshof IF BK Söndagen den 2 november 14:00
Lördagen den 15 november 15:00
Christer Byström Fyrishof BK Söndagen den 2 november 11:00
Christer Eklund BK Amiki Måndagen den 17 november 18:30
Christer Hörngren BK Amiki Måndagen den 3 november 19:00
Fredagen den 21 november 19:00
Christian Enberg BK Runan Torsdagen den 20 november 16:00
Christian Holmberg NBC Gullmarsplan BC Onsdagen den 12 november 19:45
Torsdagen den 20 november 16:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Söndagen den 26 oktober 12:30
Conny Eriksson Aftonbladets IK Måndagen den 3 november 19:00
Cornell Gassner Vendelsö BK Söndagen den 2 november 11:00
Måndagen den 17 november 18:30
Cristopher Nybom AIK Måndagen den 17 november 18:30
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Lördagen den 8 november 11:00
Fredagen den 21 november 16:00
Daniel Ahlqvist S:t Eriks Bowlingförening Fredagen den 21 november 19:00
Daniel Holmgren Pin Club Onsdagen den 12 november 19:45
Daniel Jones Täby BwK Onsdagen den 22 oktober 19:45
Söndagen den 16 november 16:00
Dennis Eklund Stureby BK Måndagen den 17 november 18:30
Emma Franzen Täby BwK Onsdagen den 12 november 19:45
Torsdagen den 20 november 16:00
Erika Svensson B-K Eva Tisdagen den 18 november 14:00
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 26 oktober 15:00
Eva Müllner Värtans IK Onsdagen den 12 november 19:45
Fanny Lindahl AIK Onsdagen den 22 oktober 19:45
Filip Thelander Sundbybergs IK Lördagen den 1 november 11:00
Fredagen den 21 november 19:00
Fredrik Bäckström Hammarby IF BF Söndagen den 16 november 16:00
Fredrik Lindman BK Runan Söndagen den 26 oktober 12:30
Gerry Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Tisdagen den 18 november 14:00
Gert Sundin AIK Torsdagen den 30 oktober 14:00
Söndagen den 16 november 13:00
Tisdagen den 18 november 14:00
Gunnar Moquist KK Träff Tisdagen den 18 november 14:00
Göran Brusewitz SK Nova Tisdagen den 18 november 14:00
Fredagen den 21 november 19:00
Göran Stoor Sigma BK Torsdagen den 13 november 15:00
Hanna Hillman BK Prime Sthlm Måndagen den 3 november 19:00
Hans Larsson BK Amiki Söndagen den 16 november 13:00
Fredagen den 21 november 16:00
Hans Modh BK Raa Måndagen den 17 november 18:30
Hans Sjöberg SK Nova Tisdagen den 18 november 14:00
Fredagen den 21 november 19:00
Helen Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 16 november 16:00
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Söndagen den 26 oktober 12:30
Håkan Gustavsson Fredrikshof IF BK Torsdagen den 20 november 16:00
Håkan Nyström S:t Eriks Bowlingförening Fredagen den 21 november 19:00
Ingrid Lindberg Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 8 november 11:00
Måndagen den 17 november 18:30
Jan Blom Vendelsö BK Tisdagen den 18 november 14:00
Torsdagen den 20 november 16:00
Jan-Ove Lindblad KK Träff Söndagen den 16 november 13:00
Torsdagen den 20 november 16:00
Jenny Lindius Team Södertälje BK Söndagen den 9 november 11:00
Jens Simonsen IK Gotlandspärlan Lördagen den 25 oktober 13:30
Söndagen den 26 oktober 12:30
Söndagen den 26 oktober 15:00
Jens Trossvik Team Sollentuna Onsdagen den 22 oktober 19:45
Jerry Hägglund BK Käglan Lördagen den 1 november 11:00
Lördagen den 1 november 14:00
Jesper Gren Stureby BK Söndagen den 16 november 16:00
Jesper Jelvin BK Ax Lördagen den 1 november 14:00
Söndagen den 2 november 11:00
Söndagen den 9 november 11:00
Jesper Lundström Djurgårdens IF Bowlingförening Torsdagen den 20 november 16:00
Joel Lindström Värtans IK Måndagen den 3 november 19:00
Lördagen den 8 november 11:00
Johan Bergman Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 9 november 11:00
Johan Höglund BK Rudbeck Söndagen den 16 november 13:00
Johan Larsson Åkeshovs BK Söndagen den 16 november 13:00
Johan Malmström BK Amiki Fredagen den 21 november 19:00
Johan Näslund Värtans IK Torsdagen den 30 oktober 14:00
John Carlson BK Trol Söndagen den 16 november 16:00
Torsdagen den 20 november 16:00
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 26 oktober 15:00
Jonas Emretzon S:t Eriks Bowlingförening Fredagen den 21 november 19:00
Jonas Karlsson Sigma BK Söndagen den 16 november 13:00
Fredagen den 21 november 16:00
Jonas Thorzén Täby BwK Onsdagen den 22 oktober 19:45
Söndagen den 16 november 16:00
Jonas Östman S:t Eriks Bowlingförening Måndagen den 3 november 19:00
Måndagen den 17 november 18:30
Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 30 oktober 14:00
Torsdagen den 20 november 16:00
Jouko Törnudd BwK Ankaret Onsdagen den 12 november 19:45
Fredagen den 21 november 19:00
Jouni Sorvari BK Käglan Lördagen den 1 november 11:00
Jörgen Samuelsson Team Edsbacka BC Söndagen den 9 november 14:00
Karin Gellborn Farsta Bowlingklubb Fredagen den 21 november 16:00
Karl-Johan Mattsson Hammarby IF BF Lördagen den 15 november 15:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Lördagen den 15 november 15:00
Torsdagen den 20 november 16:00
Kenneth Aspögård Hammarby IF BF Tisdagen den 18 november 14:00
Kenneth Emblad Aftonbladets IK Måndagen den 3 november 19:00
Måndagen den 17 november 18:30
Kenny Bengtsson Sigma BK Söndagen den 9 november 11:00
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Måndagen den 17 november 18:30
Kent Sundin Sigma BK Söndagen den 9 november 11:00
Kent Wenström BK Ene (n) Söndagen den 16 november 16:00
Kersti Sundström AIK Lördagen den 8 november 11:00
Kerstin Sahlberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Lördagen den 8 november 11:00
Kim Corfitz Team Sollentuna Söndagen den 16 november 13:00
Kim Jonasson Stureby BK Torsdagen den 20 november 16:00
Kim Nyman BK Ax Lördagen den 15 november 15:00
Kjell Andersson Aftonbladets IK Måndagen den 3 november 19:00
Måndagen den 17 november 18:30
Kjell Gullbjörk FOC Farsta (n) Fredagen den 21 november 16:00
Kjell Isaksson BK Ax Måndagen den 3 november 19:00
Onsdagen den 12 november 19:45
Måndagen den 17 november 18:30
Fredagen den 21 november 19:00
Kjell Svensson Aftonbladets IK Måndagen den 3 november 19:00
Klas Söderberg BK Arkos Söndagen den 9 november 11:00
Söndagen den 9 november 14:00
Söndagen den 16 november 13:00
Fredagen den 21 november 19:00
Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 30 oktober 14:00
Onsdagen den 12 november 19:45
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Onsdagen den 12 november 19:45
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Onsdagen den 12 november 19:45
Torsdagen den 20 november 16:00
Lars Höglin BK Bågen Onsdagen den 22 oktober 19:45
Lars-Erik Karlsson BK Ax Söndagen den 26 oktober 15:00
Torsdagen den 30 oktober 14:00
Leif Mörkfors Domnarvets BS Onsdagen den 12 november 19:45
Söndagen den 16 november 13:00
Leif Sjöberg Hammarby IF BF Söndagen den 2 november 11:00
Söndagen den 16 november 13:00
Lena Thurn BK Amiki Lördagen den 8 november 11:00
Fredagen den 21 november 16:00
Lennart Blom Scania IF Södertälje (n) Söndagen den 9 november 11:00
Leo Ornered Stureby BK Fredagen den 21 november 16:00
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Måndagen den 17 november 18:30
Magnus Christensen Täby BwK Måndagen den 17 november 18:30
Magnus Lütz BK Runan Fredagen den 21 november 19:00
Magnus Sjöholm Fredrikshof IF BK Söndagen den 16 november 13:00
Fredagen den 21 november 19:00
Malin Gref Sundbybergs IK Onsdagen den 22 oktober 19:45
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Lördagen den 8 november 11:00
Fredagen den 21 november 16:00
Maria Lindius AIK Söndagen den 9 november 11:00
Marianne Högberg AIK Lördagen den 8 november 11:00
Marie Lindberg Åkeshovs BK Fredagen den 21 november 16:00
Martin Wallin BK Ax Fredagen den 21 november 19:00
Martin Östlund Hammarby IF BF Måndagen den 17 november 18:30
Fredagen den 21 november 16:00
Mats Enström S:t Eriks Bowlingförening Onsdagen den 22 oktober 19:45
Mattias Hartzell NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 9 november 11:00
Mattias Persson Täby BwK Söndagen den 2 november 14:00
Matts Juthagen BK 66 Söndagen den 16 november 13:00
Max Larsson Hellas BK Torsdagen den 20 november 16:00
Max Ornered Stureby BK Måndagen den 17 november 18:30
Mia Hybertz Hammarby IF BF Torsdagen den 20 november 16:00
Mia Johansson Hammarby IF BF Lördagen den 15 november 15:00
Mia Johansson Carlsson Sigma BK Torsdagen den 13 november 15:00
Michael Hinas Gradin Team Sollentuna Fredagen den 21 november 19:00
Michael Lagerlöf Uppsala BC 90 Söndagen den 9 november 11:00
Michael Melin Åkeshovs BK Fredagen den 21 november 19:00
Mikael Andersson Täby BwK Söndagen den 2 november 14:00
Mikael Söderquist S:t Eriks Bowlingförening Lördagen den 1 november 11:00
Tisdagen den 18 november 14:00
Niclas Zeising AIK Fredagen den 21 november 19:00
Niklas Jansson Täby BwK Söndagen den 2 november 14:00
Niklas Robertsson S:t Eriks Bowlingförening Fredagen den 21 november 19:00
Ola Näslund Värtans IK Torsdagen den 30 oktober 14:00
Olle Eriksson AIK Måndagen den 3 november 19:00
Måndagen den 17 november 18:30
Oskar Almroth AIK Onsdagen den 22 oktober 19:45
Patrik Goldberg IK Makkabi Lördagen den 8 november 11:00
Peter Axelsson Pin Club Onsdagen den 12 november 19:45
Peter Mattsson Internationell Klubb Lördagen den 15 november 15:00
Peter Ramén AIK Tisdagen den 18 november 14:00
Peter Sjöberg Fredrikshof IF BK Torsdagen den 20 november 16:00
Peter Wihlborg Åkeshovs BK Söndagen den 16 november 13:00
Pål Stål Åkeshovs BK Söndagen den 16 november 13:00
Ralph Ornered United BC Fredagen den 21 november 16:00
Rickard Thelander Sundbybergs IK Lördagen den 1 november 11:00
Fredagen den 21 november 19:00
Robert Andersson AIK Torsdagen den 30 oktober 14:00
Robert Blom S:t Eriks Bowlingförening Onsdagen den 22 oktober 19:45
Fredagen den 21 november 19:00
Robert Myrén BK Ax Måndagen den 3 november 19:00
Roger Holm Fredrikshof IF BK Onsdagen den 22 oktober 19:45
Sebastian Cronholm BK Käglan Lördagen den 1 november 11:00
Lördagen den 1 november 14:00
Stefan Blomquist DN-Expressens IF Söndagen den 2 november 11:00
Fredagen den 21 november 19:00
Stefan Ohlsson Team Sollentuna Söndagen den 26 oktober 12:30
Söndagen den 9 november 11:00
Stefan Persson AIK Måndagen den 3 november 19:00
Fredagen den 21 november 19:00
Stefan Runström Team Sollentuna Onsdagen den 12 november 19:45
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 9 november 11:00
Stene Andersson Split Happens BK Fredagen den 21 november 19:00
Stig Svensson SK Nova Tisdagen den 18 november 14:00
Torsdagen den 20 november 16:00
Sven Lindqvist NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 9 november 11:00
Torsdagen den 13 november 15:00
Sven-Olov Sjölund BwK Ankaret Söndagen den 9 november 11:00
Szczepan Drapsa BK Ax Onsdagen den 12 november 19:45
Tarja Karlsson Team Sollentuna Söndagen den 26 oktober 15:00
Söndagen den 16 november 13:00
Theresia Jatta Köhlin NBC Gullmarsplan BC Torsdagen den 30 oktober 14:00
Thomas Hult BK Scott Fredagen den 21 november 16:00
Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 9 november 11:00
Torsdagen den 13 november 15:00
Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 16 november 16:00
Tobias Karlsson BK Ax Måndagen den 17 november 18:30
Tomas Backlund Uppsala BC 90 Söndagen den 2 november 11:00
Tomas Johansson BK Trol Söndagen den 16 november 13:00
Måndagen den 17 november 18:30
Tomas Lind BK Ax Tisdagen den 18 november 14:00
Tomas Regnander Värtans IK Måndagen den 17 november 18:30
Tommy Axelsson Pin Club Onsdagen den 12 november 19:45
Tommy Bäckman NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 9 november 11:00
Tommy Johannesson Aftonbladets IK Måndagen den 3 november 19:00
Måndagen den 17 november 18:30
Tommy Stenqvist Pin Club Tisdagen den 18 november 14:00
Tommy Wendel Stureby BK Torsdagen den 20 november 16:00
Fredagen den 21 november 19:00
Veijo Seppänen Djurgårdens IF Bowlingförening Måndagen den 3 november 19:00
Söndagen den 9 november 11:00
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Söndagen den 9 november 11:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Lördagen den 25 oktober 13:30
Söndagen den 26 oktober 15:00
Åke Adelstrand BK Amiki Söndagen den 9 november 14:00
Fredagen den 21 november 19:00
Åke Hofvander Team Sollentuna Söndagen den 26 oktober 12:30
Åsa Myrén BK Prime Sthlm Söndagen den 26 oktober 12:30

TOTALT: 194 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2021-2022

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2022-04-22
Holmenkollen 2022
Benno Pedersen
Pin Club
2022-04-17
Klockslaget 2022
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2022-04-10
Holmenkollen 2022
Robin Noberg
Sundbybergs IK
2022-04-03
Väsbyträffen 2022
Christer Plahn
Bålsta BC
2022-03-28
Väsbyträffen 2022
Robert Collin
Team Sollentuna
2022-03-23
Holmenkollen 2022
Tomas Lind
BK Ax
2022-03-18
Väsbyträffen 2022
Peter Dannfeldt
BK Amiki
2022-03-16
Holmenkollen 2022
Björn Kaneteg
Matteus-Pojkarna BK
2022-03-12
Finaler 2020-2021
Joakim Stål
Ludvika BK
2022-02-24
Brännkyrkaträffen 2022
Felix Möller
Täby BwK