Anmälda spelare för Skärgårdspokalen 2016 Norrtälje

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Roslagsbowling
Telefon: 0176-555 59
E-mail: info@roslagsbowling.se
Hemsida: www.roslagsbowling.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Albin Wase Täby BwK Fredagen den 5 augusti 15:00
Anders Holm Team Sollentuna Fredagen den 9 september 15:00
Anders Jansson Team X-Bowlers BC Fredagen den 5 augusti 15:00
Anders Lundvall Norrtälje BwK Onsdagen den 3 augusti 15:00
Lördagen den 20 augusti 13:00
Lördagen den 3 september 10:00
Arman Baensaf Stureby BK Söndagen den 4 september 14:00
Asko Narkiniemi BwK Ankaret Onsdagen den 10 augusti 15:00
Söndagen den 21 augusti 13:00
Söndagen den 28 augusti 13:00
Lördagen den 3 september 14:00
Bernt Sund Pin Club Lördagen den 27 augusti 13:00
Bert Andersson BK Runan Lördagen den 3 september 10:00
Björn Ejderling Hammarby IF BF Söndagen den 21 augusti 13:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 5 augusti 15:00
Lördagen den 27 augusti 13:00
Björn Mattsson Täby BwK Fredagen den 12 augusti 15:00
Lördagen den 20 augusti 13:00
Söndagen den 4 september 10:00
Fredagen den 9 september 15:00
Björn Åkerström Team X-Bowlers BC Fredagen den 9 september 15:00
Bo Karlsson Bodin BK Runan Söndagen den 4 september 10:00
Boris Olsson Åkeshovs BK Fredagen den 12 augusti 15:00
Börje Salmén Aftonbladets IK Lördagen den 20 augusti 13:00
Camilla Svedlund BK Runan Söndagen den 21 augusti 13:00
Carl Fröde Täby BwK Söndagen den 4 september 10:00
Caroline Innergård Hammarby IF BF Söndagen den 4 september 14:00
Charlotta Lundin Sundbybergs IK Söndagen den 28 augusti 13:00
Christer Danielsson Eksjö BK/EBOK Onsdagen den 10 augusti 15:00
Christer Hodell Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 20 augusti 13:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Onsdagen den 3 augusti 15:00
Lördagen den 3 september 10:00
Fredagen den 9 september 15:00
Christina Olsson BK Mistral (n) Fredagen den 12 augusti 15:00
Claes Trankärr Fredrikshof IF BK Lördagen den 20 augusti 13:00
Claes Wolffelt Täby BwK Lördagen den 20 augusti 13:00
Söndagen den 4 september 10:00
Cornell Gassner Vendelsö BK Fredagen den 5 augusti 15:00
Lördagen den 27 augusti 13:00
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Onsdagen den 10 augusti 15:00
Fredagen den 9 september 15:00
Daniel Holmgren Pin Club Lördagen den 27 augusti 13:00
Daniel Jones Täby BwK Onsdagen den 10 augusti 15:00
Söndagen den 21 augusti 13:00
David Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 20 augusti 13:00
Dennis Eklund Stureby BK Fredagen den 9 september 15:00
Eva Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 5 augusti 15:00
Frida Johansson Hammarby IF BF Lördagen den 3 september 10:00
Greger Knutas SK Nova Söndagen den 4 september 14:00
Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Lördagen den 3 september 10:00
Göran Brusewitz SK Nova Onsdagen den 10 augusti 15:00
Hans Larsson BK Amiki Fredagen den 12 augusti 15:00
Hans Modh BK Raa Söndagen den 21 augusti 13:00
Fredagen den 9 september 15:00
Harri Makkonen Eira BK Söndagen den 28 augusti 13:00
Helen Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 12 augusti 15:00
Helene Fischbach BK Prime Sthlm Fredagen den 12 augusti 15:00
Ingvar Sjögren BK Ax Söndagen den 28 augusti 13:00
Fredagen den 9 september 15:00
Irene Öberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 28 augusti 13:00
Jan Flodin Team Enköping BK Onsdagen den 3 augusti 15:00
Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK Fredagen den 12 augusti 15:00
Jeanette Setthammar BK Stjärnan Söndagen den 28 augusti 13:00
Jerry Ekman-Wogel Stureby BK Lördagen den 20 augusti 13:00
Jimmy Svedlund BK Runan Onsdagen den 10 augusti 15:00
Lördagen den 20 augusti 13:00
Joakim Plantin Täby BwK Lördagen den 20 augusti 13:00
Söndagen den 4 september 10:00
Joel Lindström Värtans IK Fredagen den 5 augusti 15:00
Johan Höglund BK Rudbeck Söndagen den 4 september 10:00
Johan Larsson Åkeshovs BK Fredagen den 12 augusti 15:00
Johnny Östby Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 5 augusti 15:00
Jouko Törnudd BwK Ankaret Onsdagen den 10 augusti 15:00
Söndagen den 21 augusti 13:00
Fredagen den 9 september 15:00
Karl-Johan Mattsson Hammarby IF BF Söndagen den 4 september 10:00
Katarina Sundberg Hammarby IF BF Lördagen den 3 september 10:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Lördagen den 3 september 10:00
Lördagen den 3 september 14:00
Kent Brolin Team X-Bowlers BC Fredagen den 9 september 15:00
Kent Halvarsson Västerås SK BK Söndagen den 28 augusti 13:00
Kerstin Sahlberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 21 augusti 13:00
Kim Nyman BK Ax Onsdagen den 10 augusti 15:00
Lördagen den 20 augusti 13:00
Kjell Scherman Värtans IK Söndagen den 28 augusti 13:00
Klas Söderberg BK Arkos Onsdagen den 3 augusti 15:00
Onsdagen den 10 augusti 15:00
Söndagen den 4 september 14:00
Kåre Birgersson Norrtälje BwK Lördagen den 27 augusti 13:00
Lördagen den 3 september 10:00
Fredagen den 9 september 15:00
Lars Bergman Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 5 augusti 15:00
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 12 augusti 15:00
Lars Grewell BwK Ankaret Onsdagen den 3 augusti 15:00
Söndagen den 21 augusti 13:00
Lars Johansson Team X-Bowlers BC Fredagen den 9 september 15:00
Lars-Erik Karlsson BK Ax Söndagen den 4 september 14:00
Leea Helin BwK Ankaret Söndagen den 4 september 14:00
Leif Mörkfors Domnarvets BS Fredagen den 9 september 15:00
Lennart Sjöman IFK Stockholm BK Söndagen den 4 september 14:00
Leo Westberg BwK Ankaret Fredagen den 12 augusti 15:00
Lovisa Nylund Sigma BK Lördagen den 3 september 10:00
Madelene Sundin Team X-Bowlers BC Lördagen den 3 september 10:00
Magnus Lütz BK Runan Söndagen den 21 augusti 13:00
Marcus Lindskog Rigel BK/BENAB Onsdagen den 10 augusti 15:00
Fredagen den 12 augusti 15:00
Martin Wallin BK Ax Fredagen den 12 augusti 15:00
Mathias Andersson Täby BwK Fredagen den 5 augusti 15:00
Mattias Persson Täby BwK Söndagen den 4 september 10:00
Michael Haenflein KK Strike Söndagen den 28 augusti 13:00
Michael Hinas Gradin Team Sollentuna Söndagen den 21 augusti 13:00
Michael Johansson BK Ax Fredagen den 12 augusti 15:00
Michael Lindquist Sigma BK Söndagen den 28 augusti 13:00
Mickael Lauritsen NBC Gullmarsplan BC Onsdagen den 3 augusti 15:00
Lördagen den 3 september 14:00
Mikael Björnberg Höganäs BC Lördagen den 3 september 14:00
Mikael Isaksson Täby BwK Fredagen den 12 augusti 15:00
Söndagen den 28 augusti 13:00
Nicklas Halldén Norrtälje BwK Lördagen den 3 september 10:00
Niclas Öhrn NBC Gullmarsplan BC Lördagen den 27 augusti 13:00
Niklas Jansson Täby BwK Söndagen den 4 september 10:00
Nina Holmberg Eira BK Fredagen den 5 augusti 15:00
Oskar Welin AIK Lördagen den 3 september 10:00
Patrik Nilsson Stureby BK Söndagen den 4 september 14:00
Peter Axelsson Pin Club Lördagen den 27 augusti 13:00
Peter Kroner AIK Söndagen den 21 augusti 13:00
Ralf Hellström Hammarby IF BF Söndagen den 4 september 14:00
Richard Andersson BwK Ankaret Onsdagen den 3 augusti 15:00
Söndagen den 21 augusti 13:00
Lördagen den 3 september 14:00
Söndagen den 4 september 14:00
Robert Blom BajenFans BF Lördagen den 20 augusti 13:00
Lördagen den 27 augusti 13:00
Robert Myrén BK Ax Söndagen den 4 september 14:00
Roxana Layrisse Sundbybergs IK Lördagen den 3 september 10:00
Sebastian Eriksson BK Brio Lördagen den 20 augusti 13:00
Sigge Holmberg Eira BK Fredagen den 5 augusti 15:00
Stefan Ohlsson Team Sollentuna Fredagen den 12 augusti 15:00
Lördagen den 27 augusti 13:00
Stefan Tingvall Värtans IK Söndagen den 28 augusti 13:00
Söndagen den 4 september 14:00
Sten Olsson BC Pegasus Onsdagen den 3 augusti 15:00
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 20 augusti 13:00
Susanne Olsson Hammarby IF BF Söndagen den 4 september 10:00
Sven Lindqvist NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 21 augusti 13:00
Söndagen den 4 september 14:00
Sven-Olov Sjölund BwK Ankaret Söndagen den 4 september 14:00
Szczepan Drapsa BK Ax Fredagen den 5 augusti 15:00
Lördagen den 27 augusti 13:00
Tarja Karlsson Team Sollentuna Söndagen den 4 september 14:00
Thomas Hörnberg NBC Gullmarsplan BC Söndagen den 21 augusti 13:00
Thomas Johansson Pin Club Lördagen den 27 augusti 13:00
Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 20 augusti 13:00
Tomas Hoffmar Gävle KK Lördagen den 3 september 14:00
Tomas Lind BK Ax Fredagen den 12 augusti 15:00
Söndagen den 21 augusti 13:00
Tomas Regnander Värtans IK Lördagen den 3 september 10:00
Tomas Öberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Söndagen den 28 augusti 13:00
Tommy Wendel Stureby BK Lördagen den 3 september 14:00
Tony Bodin BK Runan Söndagen den 4 september 10:00
Tony Svensson Sundbybergs IK Söndagen den 28 augusti 13:00
Torbjörn Östling Sollentuna BwK Söndagen den 21 augusti 13:00
Torgny Löfgren BK Arkos Onsdagen den 3 augusti 15:00
Fredagen den 9 september 15:00
Torsten Gustavsson BwK Ankaret Lördagen den 3 september 14:00
Ulf Lönngren BK Ax Lördagen den 20 augusti 13:00
Ulf Nilsson Jörlemyr Lunds BK Mamba Lördagen den 27 augusti 13:00
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Onsdagen den 3 augusti 15:00
Lördagen den 27 augusti 13:00
Fredagen den 9 september 15:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Onsdagen den 10 augusti 15:00
Åke Hofvander Team Sollentuna Lördagen den 27 augusti 13:00
Åke Strömberg BK Rullarna Fredagen den 5 augusti 15:00

TOTALT: 130 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2021-11-17
Söderstriken på nya Kungsholmen
Niklas Gustafsson
Matteus-Pojkarna BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Oskar Almroth
AIK
2021-10-10
Gullmarsfighten 2020
Felix Möller
Täby BwK
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret