Totala early bird resultat Skärgårdspokalen 2020 (50+)

<< Tillbaka              Skriv ut      Export till Excel, välj avgränsare:    
  Namn Klubb   Resultat
6 serier
  Hcp/
ser
  Barometer
poäng
1. Matz Lindell Täby BwK   1462   9   250
2. Kåre Birgersson BK Rullarna   1400   11   30
3. Lennart Sporre Tyresö BK   1313   16   30
4. Bosse Andersson Tyresö BK   1276   9   30
5. Kjell Isaksson BK Ax   1274   5   30
6. Vesa Heinonen Norrtälje BwK   1274   11   30
7. Björn Fransson Åkeshovs BK   1270   8   30
8. Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK   1247   14   30
9. Joakim Stål Ludvika BK   1244   0   30
10. Benny Lagerström Sigma BK   1221   14   30
11. Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK   1219   19   30
12. Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK   1213   20   30
13. Björn Oja SK Nova   1209   20   30
14. Mikael Witting Norrtälje BwK   1209   7   30
15. Mikael Söderstrand Norrtälje BwK   1207   16   30
16. Jouko Törnudd BwK Ankaret   1192   10   30
17. Tomas Björnlund SK Nova   1190   12   30
18. Hans Modh BK Raa   1187   10   30
19. Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund   1162   9   30
20. Tomas Karlsson Västerås SK BK   1149   8   30
21. Asko Narkiniemi BwK Ankaret   1138   2   30
22. Klas Söderberg BK Arkos   1113   20   30
23. Peter Hellgren Norrtälje BwK   1082   18   30
24. Anders Svedberg BwK Ankaret   1077   0   30
25. Per-Erik Freij Sundbybergs IK   1057   20   30
26. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening   1035   9   30
27. Rolf Jäderdal Farsta Bowlingklubb   985   20   30
28. Jörgen Ek Sundbybergs IK   476   20   30
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2019-12-19
Höstslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK