SOLLENTUNARULLEN 2017

<< Tillbaka

Säsong: ST-Mäst 2017-2018
Arrangeras av: Sollentuna Bowlinghall
Telefon: 08-96 46 46
E-mail: info@bowlinghallen.nu
Hemsida: www.bowlinghallen.nu
Oljeprofil: Chichen Itza
PDF-fil
Insatstävling: SOLLENTUNARULLENS INSATSTÄVLING 2017-2018
  RESULTAT INSATSTÄVLING
 
Alla anmälda spelare för Sollentunarullen 2017
 
Early Bird
TOTALA RESULTAT OPEN
TOTALA RESULTAT HCP HERR
TOTALA RESULTAT HCP DAM
TOTALA RESULTAT 50+

Totala resultat
TOTALA RESULTAT OPEN
TOTALA RESULTAT HCP HERR
TOTALA RESULTAT HCP DAM
TOTALA RESULTAT 50+

Early Bird Starter
Tid och datum Lediga platser Resultat
Onsdagen den 25 januari 19:30-Early Bird 1/14 Resultat
Torsdagen den 26 januari 19:30-Early Bird 2/8 Resultat
Söndagen den 29 januari 17:30-Early bird 7/24 Resultat
Onsdagen den 1 februari 19:30-Early Bird Fullt Resultat
Torsdagen den 2 februari 19:30-Early Bird Fullt Resultat
Lördagen den 4 februari 10:30-Early Bird Fullt Resultat
Söndagen den 5 februari 10:30-Early Bird 1/24 Resultat
Torsdagen den 9 februari 19:30-Early Bird 1/12 Resultat
Lördagen den 11 februari 10:30-Early Bird 4/24 Resultat
Söndagen den 12 februari 17:30-Early Bird Fullt Resultat
 
Tid och datum Lediga platser Resultat
Onsdagen den 15 februari 19:30 8/14 Resultat
Torsdagen den 16 februari 19:30 Fullt Resultat
Fredagen den 17 februari 12:30 Fullt Resultat
Onsdagen den 22 februari 19:30 Fullt Resultat
Torsdagen den 23 februari 19:30 Fullt Resultat
Fredagen den 24 februari 12:30 Fullt Resultat
Söndagen den 26 februari 17:30 Fullt Resultat
Tisdagen den 28 februari 19:30 Fullt Resultat
Onsdagen den 1 mars 19:30 Fullt Resultat
Torsdagen den 2 mars 17:00 1/14 Resultat
Torsdagen den 2 mars 19:30 Fullt Resultat
Söndagen den 5 mars 14:30 Fullt Resultat
Söndagen den 5 mars 17:30 Fullt Resultat
 
 
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2021-10-10
Gullmarsfighten 2020
Felix Möller
Täby BwK
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
2020-03-01
Brännkyrkaträffen 2020
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
2020-02-13
Täbymästerskapet 2020
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
2019-12-22
Vinterslanten 2019
Dennis Eklund
Stureby BK
2019-12-21
Vinterslanten 2019
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK